Hlavná stránka

>

Správy

>

Celeste Buckingham vydáva singel Time Is Ours. Inšpirovalo ju narodenie i smrť

Celeste Buckingham vydáva singel Time Is Ours. Inšpirovalo ju narodenie i smrť

19.12.2019 - 10:00 | redakcia

Speváčka Celeste Buckingham po rušných a pracovne náročných mesiacoch uzatvára rok novým videoklipom Time Is Ours. K napísaniu emotívnej skladby ju inšpirovali dve krátko po sebe nasledujúce udalosti v jej blízkom okolí - príchod nového človeka na svet a smrť jej starého otca.


Celeste Buckingham má za sebou rok plný nových pracovných výziev a projektov. Medzi tie najsledovanejšie patrili jej letný singel Voiceless, ktorý nahrala k filmu Kto je ďalší?, koncert na festivale Sziget, či výnimočný projekt v spolupráci so SND Bondovky v Opere (viac info). Na záver roka sa Celeste pripomína fanúšikom s ďalšou novinkou - videosinglom Time Is Ours. Skladbu vydala na svojom doposiaľ poslednom štúdiovom albume Bare (2017) a pred blížiacimi sa Vianocami sa rozhodla piesni dať nielen vizuál, ale aj nový hudobný šat.

"Time Is Ours je pre mňa veľmi špeciálna a osobná skladba. Vznikala totiž v čase, keď do našej hudobnej rodiny prišiel nový život, narodilo sa malé dievčatko, a zároveň v tom istom čase ma opustil môj milovaný starý otec. V tej istej chvíli som pocítila príchod nového života i odchod starého života a spojilo sa to vo mne do takej silnej emócie, že z toho vznikla nová pesnička," hovorí Celeste o inšpirácii, vďaka ktorej emotívnu skladbu zložila. "Uvedomila som si, že všetci máme len jeden čas. Keď som videla, ako prišiel na svet nový život a ten starý bol zrazu nenávratne preč, pripomenulo mi to, aké vzácne sú tie chvíle, ktoré všetci máme."


Vlci ako metafora nespútanosti času

Vo videoklipe chcela Celeste vykresliť nespútanosť času, preto si do jednej zo scén vybrala naozaj výnimočných "hercov". Spoločne s ňou tu môžete vidieť dvojicu československých vlčiakov Flobyho a Avana, ktorí si zahrali úlohu vlkov. "Som veľmi rada, že sa nám podarilo do klipu zapojiť tieto krásne zvieratá, pretože okrem toho, že sú dokonalou metaforou nespútanosti času, každý z nich môže tiež symbolizovať jeden zo životov, ktoré inšpirovali vznik tejto pesničky," hovorí Celeste.

Réžie klipu sa ujal Martin Miko a nakrúcalo sa na bratislavskej Kolibe a tiež v pôvodnej budove Bratislavského konzervatória, ktoré Celeste navštevovala ako dieťa. "Nakrúcanie prebehlo veľmi rýchlo, na pľaci sme strávili približne šesť hodín a všetko išlo podľa plánu," hovorí režisér. "Viacero ľudí sa môže pýtať, prečo sme vo videoklipe zvolili práve vlkov - pri výmýšlani scenára nám chýbal symbol, ktorý by zvýraznil myšlienku, ktorú Celeste chcela skladbou vypovedať. Vlci nám napokon prišli ako dokonalý obraz tohto posolstva - žijú v súlade, v skupinách a žijú prítomnosťou. Československí vlčiaci sa na vlkov veľmi podobajú, takže to bola najlepšia voľba."

Nová verzia so speváckym zborom

Ako Celeste prezrádza, táto verzia skladby je nová a iná, než tá, ktorú už fanúšikovia poznajú z albumu Bare. Prizvala si do nej totiž špeciálnych hostí. "Pesničku som napísala už dávnejšie s Martinom Maxom Šrámekom a Matejom Miklošom na môj album Bare, ale táto verzia je so zborom BL Gospel. Produkoval ju Rasťo Dubovský (Dubovsky Music), ktorý sa spoločne s Jurajom Lehutom postaral aj o finálny mix a mastering. O aranžmány zboru sa postaral Remo," spomína Celeste všetkých spolupracovníkov na svojej novinke.

"S celým príbehom tejto pesničky sa spája myšlienka času. Vznikla totiž už pred niekoľkými rokmi, no až teraz dozrel jej čas, aby uzrela svetlo sveta aj ako singel a videoklip. Som veľmi rada, že si táto pieseň počkala na túto krásnu verziu so zborom, ktorý jej vdýchol úplne nový rozmer. Preto som sa ju rozhodla zverejniť až teraz - po všetkých tohtoročných projektoch a pracovných povinnostiach mi práve predvianočný čas prišiel ako ideálny okamih, kedy odovzdať posolstvo tejto skladby ďalej," uzatvára Celeste.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Adam Dilej


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti