Hlavná stránka

>

Správy

>

Slováci Symfobia vydajú začiatkom marca druhý album. Chystajú krst aj turné

Slováci Symfobia vydajú začiatkom marca druhý album. Chystajú krst aj turné

20.02.2019 - 13:00 | redakcia

Slovenská symfonická kapela Symfobia má pred sebou hektické obdobie. O pár dní, 2. marca, vydá nový album s názvom Smog of Tomorrow. Nahrávku v deň vydania aj pokrstia v nitrianskej Novej pekárni. Fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na ich jarné turné po slovenských kluboch.


Nitrania kapela Symfobia v úvode roka vymenila druhú speváčku, keď ku Erike Strečkovej pribudla Simona Janovičová (Sinners Moon), ktorá vystriedala Petru Hasarovú. Pri nástrojoch sa ale nič nezmenilo a kapela zostala v zostave Fero Molnár (klávesy), Peter Varga (gitara), Milan Sitár (gitara), Peter Bugár (basgitara) a Viliam Putz (bicie).

Nový album plný metafor 

Po dlhšom čakaní sa fanúšikovia môžu tešiť na druhý štúdiový album Smog of Tomorrow, ktorý oficiálne vychádza 2. marca. Na nahrávke bude 12 skladieb, niektoré z nich už verejnosť pozná vďaka videoklipom a živému hraniu na koncertoch.

Na albumovej novinke skupina pracovala viac ako dva roky. V textoch druhého albumu sa často skrývajú  metafory odkazujúce na predstavy o správnom postoji k životu a upozorňujú na choroby dnešnej doby, ako je strata kritického myslenia, závislosť na výdobytkoch moderného sveta a bezohľadnosť k životnému prostrediu. V hudbe dominujú orchestrálne aranžmány, výrazné gitarové sóla a zborové party, ktoré nahral profesionálny spevácky zbor. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový merch k druhému albumu, ako aj plánovanú limitovanú edíciu nového trička.

Tracklist Symfobia - Smog of Tomorrow

1. Intro+Hungry
2. Bury It
3. Atlantis
4. Im Waiting
5. Into the Night
6. From the Ashes
7. Smog of Tomorrow
8. Dust
9. Everything's Possible
10. Flowing
11. From Survivor To Creator
12. Človek 


Krst v nitrianskej Novej pekárni

Nový album uvedú muzikanti presne v ten istý deň, kedy ho pokrstia na domácom koncerte v nitrianskej Novej pekárni. Úlohy krstného otca sa chopí známy gitarista Jimi Cimbala. "Naživo zahráme nielen nové pesničky, ale aj najobľúbenejšie z prvého albumu. Navyše, uvidíte v akcii medzi prvými aj našu novú speváčku Simu Janovičovú. Po koncerte všetkých kapiel, na vás čakajú cd, merch, drinky, zábava. Všetko radi podpíšeme a odfotíme sa s vami. Jednoducho, budeme celí vaši. Tak sa nehanbite a príďte s nami prehodiť aj pár slov. Tešíme sa," odkázala fanúšikom speváčka Erika Strečková.

Nitriansky koncert už bude súčasťou spoločného slovenského turné Symfobie so skupinou Jimiho Cimbalu – Nocontrol. Koncertná šnúra štartuje v piatok 1. marca v Žiline. A pokračuje hneď na druhý deň už spomínaným krstom v Nitre. 

Jarné turné Symfobia a Nocontrol:


8.3. Námestovo – Barón Pub
29.3. Košice – Collosseum
30.3. Humenné – Music Art & History Club
5.4. Trnava – City Klub
6.4. Vrútky – RC Mlyn
12.4. Bratislava – Randal
13.4. Banská Bystrica – Klub 77
4.5. Trenčín – Klub Lúč


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Stanislav "Stillborn" Černák. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Ajka Bajka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti