Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas sa vracajú do Ateliéru Babylon. Koncert uvidíte aj na internete

Korben Dallas sa vracajú do Ateliéru Babylon. Koncert uvidíte aj na internete

20.03.2015 - 12:10 | redakcia

Už budúcu stredu, 25. marca, sa v bratislavskom Ateliéri Babylon uskutoční koncert skupiny Korben Dallas. Hostkou koncertu bude talentovaná hudobníčka Tante Elze, ktorá vystúpi s vlastnou kapelou, no zahrá si aj s partiou Juraja Benetina.


Korben Dallas v súčasnosti na koncertoch po slovenských kluboch predstavujú svoj tretí album Banská Bystrica, ktorý vyšiel na jeseň minulého roka vo vydavateľstve Slnko Records. V Bratislave odohrali plnohodnotný koncert naposledy v decembri, kedy sa predstavili takisto v Ateliéri Babylon na spoločnom koncerte so skupinou Fallgrapp. Odvtedy však Korben Dallas do svojho koncertného repertoáru začlenili ďalšie skladby z Banskej Bystrice.

"Začali sme na koncertoch hrávať skladbu Spolu, náš duet s Janou Kirschner," hovorí spevák a gitarista skupiny Juraj Benetin. "Naživo tá skladba znie dosť inak ako na albume, hráme ju dynamickejšie a rockovejšie," dodáva basgitarista Lukáš Fila. Okrem toho Korben Dallas na koncert v Ateliéri Babylon prichystali aj jednu premiéru. "Skladbu Vždy z nového albumu budeme hrať naživo po prvý raz," dopĺňa bubeník Ozo Guttler.Návštevníci stredajšieho koncertu sa môžu tešiť aj na objav relácie Demovnica na Rádiu_FM, Tante Elze. Projekt, za ktorým stojí speváčka a klaviristka Veronika Seppová, vydal v decembri debutové EP Keď nevieš kam z konopí. Tante Elze vystúpi s kapelou, vrátane sláčikovej sekcie, pričom okrem vlastného koncertu sa Veronika zapojí aj do vystúpenia Korben Dallas.

"Na novom albume majú Korben Dallas skladbu Ľahká, v ktorej je aj pekná klavírna pasáž. Poprosili ma, či by som ju na tomto koncerte nezahrala s nimi, a toto želanie im rada splním," hovorí Veronika.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Info k predpredaju: Lístky na sedenie už sú vypredané, lístky na státie v hodnote 12 eur si môžete zakúpiť do utorka 24. marca. V deň koncertu sa budú lístky predávať už iba na mieste, za cenu 15 eur.

SÚŤAŽ: Ak chcete lístok vyhrať, zapojte sa do našej súťaže na Facebooku.


Ak nemôžete prísť na Korben Dallas, prídu oni k vám

Ak si vystúpenie jednej z najlepších slovenských koncertných kapiel nemôžete prísť pozrieť priamo do Ateliéru Babylon, nezúfajte. Koncert sa vďaka novej službe Club Streamer dostane až k vám domov. Priamy prenos budete môcť sledovať na www.clubstreamer.eu.

"Club Streamer je zaujímavá služba pre tých fanúšikov kapely, ktorí nemôžu prísť na koncert, pretože žijú v inom meste alebo v zahraničí. Pre kapelu je zas dobré mať k dispozícii záznam z vlastného koncertu," hovorí na margo pripravovaného prenosu manažér skupiny Korben Dallas, Matúš Németh. "Ja sám mám pomerne málo času chodiť na koncerty a často je mi to aj ľúto, takže ak existuje nejaká alternatívna možnosť, pozrieť si to doma, tak je to fajn. Držím palce," hovorí na margo čerstvej novinky na slovenskej hudobnej scéne Lukáš Fila.

Zaujímavosťou je, že prvé dva prenosy Club Streameru boli z koncertov kapiel, ktoré sú s Korben Dallas spriaznené. Premiérový live stream priniesla služby začiatkom marca z bratislavského Randalu, kde svoj nový album krstila prešovská kapela Chiki Liki Tu-a, ktorej gitarista Ľubo Petruška je zároveň neoficiálnym štvrtým členom Korben Dallas. Bratislavskú premiéru s novinkou Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Prešovčania vypredali do posledného miesta a mnohí sa naň ani nedostali, takže možnosť pozrieť si šou v reálnom čase na internete bola veľmi vítaná. Pre veľký úspech koncertu napokon Chiki Liki Tu-a pridali ešte jeden exkluzívny koncert, ktorý sa uskutoční na rovnakom mieste 15. apríla.

Tento týždeň bol zase druhým prenosom Club Streameru koncert českej kapely Zrní, s ktorou Korben Dallas absolvoval spoločné koncertné šnúry v Česku aj na Slovensku. Po Korben Dallas a Tante Elze (25.3.) prinesie Club Streamer aj prenosy z koncertov Inekafe (28. marec - prenos aj na Hudba.sk, viac info čoskoro), The Paranoid (25. apríl) a britskej formácie The Lurkers (9. máj).

Pozrite si krátky zostrih z koncertu Chiki Liki Tu-a, ktorý naživo prenášal Club Streamer:


Informácie poskytli Matúš Németh za Korben Dallas a Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show za Club Streamer. Článok bol upravený redakciou.

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti