Hlavná stránka

>

Správy

>

Takto ste Bratislavu ešte nevideli. Korben Dallas majú unikátny panoramatický klip

Takto ste Bratislavu ešte nevideli. Korben Dallas majú unikátny panoramatický klip

20.03.2019 - 09:10 | redakcia

Skupina Korben Dallas predstavuje už druhý videoklip k pesničke z nového albumu Bazén, ktorý vychádza v týchto dňoch. Vizuál k piesni Raketa je výsledkom viac než ročného časozberu s panoramatickým pohľadom na Bratislavu, ktorý vznikol pre potreby filmu Slovensko - Prítomná minulosť.


Autorom videoklipu je režisér Tomáš Hulík, ktorý mohol vďaka spoločnosti Towercom umiestniť do veže na Kamzíku fotoaparát, ktorý každých sedem sekúnd snímal, čo sa deje nad Bratislavou. Výsledkom boli skoro dva milióny fotografií vo vysokom rozlíšení, z ktorých bolo desaťtisíc použitých vo videu pre Korben Dallas.

"V klipe sa spájajú moje dve veľké vášne - Bratislava a hudba. Ako architekt sa celé dni zaoberám mestom, kde som sa narodil a vyrástol, a som rád, že týmto videom mu môžeme vzdať poctu," hovorí spevák a architekt Juraj Benetin, ktorý ako spoluzakladateľ ateliéru Compass v minulosti získal Cenu Arch za projekt Slnečnice, podieľa sa na prerode územia bývalej Cvernovej továrne, dnes nazývanej Zwirn, a na nábreží Dunaja spoluvytvára Nové Lido.


"Tak, ako môže Banská Bystrica poďakovať Honzovi Nedvědovi za pieseň o jej kráse, tak Bratislava dostala krásny dar od režiséra Hulíka," dodáva bubeník Ozo Guttler, ktorý je autorom textu piesne Raketa. Tá je po nepesničkovom intre prvou skladbou na album Bazén, na ktorom skupina spolupracovala s producentom Eddiem Stevensom (Moloko, Róisín Murphy, Zero 7, Jana Kirschner, Para...). Výsledkom je zvukovo najodvážnejší album kapely, ktorý skúsený a svetovo uznávaný producent označil za majstrovské dielo.

Korben Dallas môžete v súčasnosti vidieť a počuť na Bazén Tour, ktoré odštartovalo koncom minulý týždeň v Banskej Bystrici a Košiciach. Kapelu v zložení Juraj Benetin (spev, gitary), Lukáš Fila s novou šiltovkou (basgitara), Ozo Guttler (bicie) a Ľubo Petruška (gitary) dopĺňajú vokalistky Katka Bieliková, Helena Šabová a Katka Mojžišová, ktorých hlasy môžete počuť takmer vo všetkých skladbách nového albumu. Krst nahrávky prebehne už dnes večer na koncerte v bratislavskom Majestic Music Clube. Posledné lístky na slovenskú časť turné sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Zostávajúce koncerty Bazén Tour 2019:

20. 3. - Bratislava, Majestic Music Club (špeciálny hosť: Darkness Positive
29. 3. - Žilina, Smer Klub 77 
30. 3. - Nitra, Nájomná jednotka 210

3. 4. - Brno, Kabinet múz 
11. 4. - Ostrava, Garage 
12. 4. - Valašské Meziříčí, M-klub 
27. 4. - Praha, Palác Akropolis

Vypočujte si celý album Bazén na Deezeri:O režisérovi Rakety

Tomáš Hulík sa narodil v roku 1976. Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Pracuje aj v televíznom prostredí ako kameraman, producent a režisér. Nakrútil niekoľko filmov o bobroch: Hulík a jeho bobry, Invázia bobrov a Návrat bobrov, ktoré vysielali ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. V cykle Universum rakúskej televízie ORF produkoval v roku 2007 dokumentárny film o Vysokých Tatrách. V súčasnosti dokončuje film o kultúrnych pamiatkach a histórii: Slovensko - Prítomná minulosť a film o tom, ako sa správame k vlastnej krajine: Odvrátená strana Slovenska. Viac sa o úspešnom dokumentaristovi dozviete na webe www.tomashulik.eu.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér Korben Dallas Matúš Németh. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Novinky kapely môžete sledovať na oficiálnych stránkach na Facebooku a Instagrame.

Foto: Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti