Hlavná stránka

>

Správy

>

Majk Spirit po dvoch rokoch vytiahol zo šuflíka skladbu My ľudia. Pozrite si video

Majk Spirit po dvoch rokoch vytiahol zo šuflíka skladbu My ľudia. Pozrite si video

20.04.2020 - 13:00 | redakcia

Tesne pred vypuknutím pandémie koronavírusu stihol Majk Spirit vydať nový singel Spirit Animal. Uplynul mesiac a už prináša ďalšiu doposiaľ nezverejnenú skladbu s videoklipom. Novinka s názvom My ľudia ukrýva zaujímavý príbeh. Je totiž nevydaným singlom z albumu Nie som tu náhodou (2018). Nie je však náhoda, že tento track vychádza práve teraz.


Napriek aktuálnym opatreniam, ktoré obmedzili aktivity všetkých ľudí na hudobnej scéne, prináša Majk Spirit svojim fanúšikom jeden projekt za druhým. Zákaz konania verejných podujatí preklenul alternatívou klasických koncertov - vysielaním live stream šou na svojich sociálnych sieťach. Tie sa stali nielen exkluzívnymi koncertmi priamo v obývačkách fanúšikov, ale i dobročinnou platformou, prostredníctvom ktorej raper podporuje slovenské zdravotníctvo v čase, kedy zažíva zaťažkávajúcu skúšku.

V týchto dňoch prichádza s ďalšou novinkou - vydáva nový singel s videoklipom My ľudia. Za skladbou sa skrýva zaujímavý príbeh. Napísal ju totiž už pred dvoma rokmi. Jej čas, aby vyšla ako oficiálny singel, však prišiel až teraz. "Tento song som napísal už v roku 2018, keď som pracoval na albume Nie som tu náhodou. Bolo to presne pred dvoma rokmi na Srí Lanke na meditačno-detoxikačnom pobyte. Nezaradil som ju však vtedy na album, lebo už bol plný vážnych vecí a potreboval som skôr tracky na odľahčenie," odkrýva Majk príbeh skladby, ktorá doteraz čakala na svoju chvíľu v šuflíku.


Ako dodáva, ten správny okamih na vydanie tracku nastal práve teraz - v čase obmedzení, karantén, uzavretých hraníc a všetkých ostatných zmien, ktoré do života ľudí priniesla aktuálna situácia spojená s pandémiou koronavírusu. "Skladba dozrela v šuflíku a je zaujímavé, ako je teraz ešte oveľa aktuálnejšia ako keď som ju písal. Výborne sa hodí na túto dobu, takže som sa ju rozhodol pustiť von," vysvetľuje.

Po hudobnej stránke novinku zastrešil producent Matúš Babka a o vizuál sa postaral DoubleJ, ktorý nakrútil minimalistický klip s koncertnou atmosférou po Majkovom minulotýždňovom aprílovom live streame Nový človek, počas ktorého singel My ľudia zaznel v exkluzívnej premiére.

Ako nám prezradil aj v našej "koronavírusovej" ankete, aktuálne obdobie využíva na tvorbu a nahrávanie nových skladieb. Pracuje súčasne na nových sólových singloch i na novinkách so svojou domovskou formáciou H16. Pre fanúšikov tiež pripravuje ďalšie online koncerty. Singel My ľudia vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Spirit Music Label a od 19. apríla je dostupný na všetkých digitálnych platformách.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Adam Dilej


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti