Hlavná stránka

>

Správy

>

Účasť na Colours of Ostrava znovu potvrdili Martin Garrix, Tones and I či Wardruna

Účasť na Colours of Ostrava znovu potvrdili Martin Garrix, Tones and I či Wardruna

20.05.2020 - 12:30 | redakcia

Festival Colours of Ostrava, ktorého 19. ročník musel byť z dôvodu protiepidemických opatrení presunutý na 14. - 17. júla 2021, oznamuje prvé mená z tohtoročného programu potvrdené aj na budúci rok.


Sú medzi nimi holandský dídžej a jedna z najväčších osobností súčasnej tanečnej hudby Martin Garrix, nórska kapela Wardruna čerpajúca zo severskej mytológie, vplyvná speváčka a gitaristka z Mali s nomináciami na Grammy Fatoumata Diawara, austrálska senzácia Tones and I, ktorú vlani preslávil hit Dance Monkey (videoklip práve včera prekonal miliardu pozretí), divoká formácia z Bosny Dubioza Kolektiv, holandský dídžej a producent Bakermat, grécka speváčka, herečka a tanečnica Marina Satti sprevádzaná polyfónnou ženskou vokálnou skupinou Fonés a maďarskí rockeri Ivan and The Parazol.

"Som rada, že prvé znova potvrdené mená môžeme ohlásiť tak skoro po presune festivalu. Jednania so zástupcami kapiel sú veľmi ústretové, je cítiť, že v súčasnej situácii sme všetci na jednej lodi," hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová. "Vďaka tomu verím, že ďalší účinkujúci na budúci rok budú veľmi rýchlo nasledovať," zdôrazňuje s tým, že snahou festivalu je presunúť na 2021 väčšinu pripraveného programu vrátane všetkých hlavných hviezd a ďalších účinkujúcich. "Tohtoročný program nemôže skončiť len na plagátoch, a preto sme maximálne odhodlaní ho zrealizovať v roku 2021," vyhlásila Holušová pri oznámení presunu.


Devätnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 14. do 17. júla 2021 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolných Vítkovíc. Na rovnaký termín sa presunulo aj medzinárodné fórum Meltingpot, ktoré sa koná po boku festivalu v jeho areáli. Nebude opäť chýbať tradične bohatý sprievodný program - divadlá, workshopy, filmy či výtvarné inštalácie. Celkovo by sa počas štvordňového podujatia malo uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Zakúpené vstupenky na Colours of Ostrava 2020 platia automaticky aj na budúci rok. Zároveň sú už vo festivalovom e-shope k zakúpeniu nové štvordňové vstupenky na Colours of Ostrava 2021. V súčasnej dobe môžu fanúšikovia na sociálnych sieťach sledovať Colours TV s koncertami, živými reláciami a materiálmi z archívu. Fórum Meltingpot zase prináša zaujímavé online rozhovory s rôznymi osobnosťami.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Colours of Ostrava pre Slovensko Zdenko Hanout. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnom webe festivalu www.colours.cz.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti