Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Silvia speaks vydáva debutový singel. Spája ho so zabudnutým priestorom

Kapela Silvia speaks vydáva debutový singel. Spája ho so zabudnutým priestorom

20.06.2019 - 13:00 | redakcia

Bratislavská kapela Silvia speaks vydala debutový singel Pleasant Company Included. Spolu s novinkou kapela predstavila sériu fotografií a teaser, ktoré vznikli v spolupráci s vizuálnym umelcom Pavlom Hache v priestoroch schátraného salónika v Istropolise. Hache stojí za platformou pre umenie a architektúru Hipsight.


Ako ukazuje novinka Pleasant Company Included kapela Silvia speaks (ešte nedávno sólový projekt) sa zvukovo pohybuje na pomedzí žánrov indie, ambientu a elektronickej hudby, to celé zabalené do formátu popovej piesne. Novinku otvára minimalistické intro, ktoré v druhej časti tracku vyústi do dynamického refrénu, aby sa v závere úvodný motív vrátil ako variácia na outro.

Poukázať na paralelné svety

Pleasant Company Included hudobne stojí najmä na kombinácii klavíra, synthových zvukov, elektronických bicích a gitary. Atmosféru dotvára produkcia Adama Dekana (Gladia Moony, Sine Ray, Alapastel). Prepojenie singla s príbehom salónika v Istropolise s neistou budúcnosťou nie je náhodné, ale symbolické. Upozorňuje na paralelné svety, ktoré žijeme vo vlastných hlavách, túžime po nich, no reálne neexistujú, a vlastne to ani nechceme. Monumentálny červený koberec prestretý v  Pleasant Company Included pre imaginárnu postavu je aj príbehom veľkolepého, no dnes takmer opusteného komplexu Istropolis. 

Salónik sa nachádza na poslednom poschodí jednej z bratislavských modernistických budov, ktorú kapela označuje za budúcu "ikonickú ruinu". Interiér dnes dotvárajú popadané jablká v žiarivej modrej. Biele špirálovité schodisko medzi dvomi zasadacími sieňami bývalého ROH vedie na terasu s výhľadom na centrum mesta. Málokto o tomto priestore vie.    


Redakciu Hudba.sk informovala Silvia Harvanová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Pavel Hache


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti