Hlavná stránka

>

Správy

>

Zvuk for Štiavnica láka na zaujímavú hudbu na krásnych miestach

Zvuk for Štiavnica láka na zaujímavú hudbu na krásnych miestach

20.06.2019 - 11:10 | redakcia

Už dnes (20.6.) štartuje trojdňový festival Zvuk for Štiavnica. Štvrtý ročník podujatia prinesie výber z toho najlepšieho z európskej aj domácej hudobnej scény v žánroch jazz, fusion a crossover. Koncerty sa odohrajú na piatich zaujímavých miestach starobylej Banskej Štiavnice a aj vďaka nim má festival jedinečnú atmosféru.


Prečo by ste mali aj vy zažiť ročník 2019, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch od dvoch sympatických dám v pozadí - organizátorky Saši Pastorkovej a produkčnej Zuzany Krajčovičovej.

"Zvuk for Štiavnica je pre mňa festival, ktorý spája krásne miesto, výbornú hudbu a skvelých ľudí. Na tomto festivale vôbec nevadí, ak nepoznáte väčšinu interpretov. Okrem kvalitnej hudby, ktorú pokladám za základ, je na Zvuku mimoriadne príjemná, až rodinná atmosféra. Mojím najobľúbenejším konceptom sú bezpochyby jazzové raňajky, kedy si v ospalom prostredí jednej zo štiavnických uličiek návštevníci v tichosti a pri dobrom jedle vychutnávajú umelecký zážitok. Minimálne pre tento moment sa festival oplatí zažiť," hovorí Zuzana Krajčovičová.

Zvuk for Štiavnica, jazzové raňajkyJazzové raňajky na festivale Zvuk for Štiavnica

Hlavná organizátorka festivalu Saša Pastorková precestovala viacero európskych krajín, aby do Štiavnice priniesla tých najzaujímavejších muzikantov. Podľa nej bude tento ročník výnimočný: "Hudobný festival v Štiavnici organizujeme už šiesty rok. Cieľom našej hudobnej dramaturgie nie je prinášať koncerty, ktoré diváci mali možnosť vidieť už mnohokrát. Skôr chceme upozorniť na nové smery, trendy a objavovať nepoznané. Posúvať myslenie ľudí prostredníctvom inšpirácie. Poukazovať na kapely a projekty, ktoré sa na Slovensku ešte neobjavili. Dávať priestor novým hudobným objavom aj mladým slovenským umelcom. Naše podujatia navštevujú nielen záujemcovia o jazz, ale aj návštevníci s odlišným hudobným vkusom, ktorých zaujíma nevšedný zážitok nášho festivalu."

"Aj tento rok im prinášame prierez zaujímavých projektov nielen zo Slovenska, ale naprieč Európou. Ja osobne sa veľmi teším na sobotné koncerty v jedinečných priestoroch medzi hradbami v lapidáriu Starého zámku. Či už to bude liečivá hudba Borisa Čellára a Ramiho Shaafiho v ich projekte Musica Medica, prepojenie troch odlišných kultúr v hudobne vyzretom projekte Antiquity, alebo energická dvojica rakúskych hudobníkov z projektu BartolomeyBittmann, ktorých dychberúce vystúpenie som mala možnosť vidieť v známom jazzovom klube Porgy & Bess vo Viedni."


Ak patríte k milovníkom hudby a nevšedných kultúrnych zážitkov, navštívte od 21. do 23. júna Banskú Štiavnicu. Vstupenky je možné kúpiť na mieste v predajni Antikvariátik alebo v priebehu dneška ešte aj na Predpredaj.sk

Festival podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu. Sponzormi festivalu sú Banskobystrický samosprávny krajHudobné centrumSlovenský ochranný zväz autorský.

Kompletný line-up a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej stránke podujatia www.zvukforstiavnica.sk.


Redakciu Hudba.sk za organizátorov festivalu informovala Adela Pekárková.

Foto: Stephan Doleschal (titulná fotografia), archív festivalu (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti