Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Čo urobí Shakira, keď uviazne v zápche? Takto sa v Kolumbii oslavuje leto!

VIDEO: Čo urobí Shakira, keď uviazne v zápche? Takto sa v Kolumbii oslavuje leto!

20.07.2016 - 11:00 | redakcia

Slovenský rebríček hranosti v posledných dvoch týždňoch ovládol po španielsky naspievaný hit Enriqueho Iglesiasa Duele El Corazon. Jedným z ďalších ašpirantov na letný hit v tomto jazyku je však aj duet kolumbijskej dvojice Shakiry a Carlosa Vivesa - La Bicicleta. Predstavujú ho zároveň s klipom voňajúcim letom.


S roztancovanou skladbou La Bicicleta už stihli Shakira a Carlos Vives obsadiť popredné miesta všetkých dôležitých latinskoamerických hitparád a úspech si získali aj u kritikov. Tí skladbu hodnotia ako chytľavú, radostnú, v ktorej obaja interpreti kombinujú to najlepšie zo žánrov, v ktorých sa pohybujú. Pre Shakiru pritom ide o prvú spoluprácu s hudobníkom z jej rodnej Kolumbie.

Skladba je zároveň ochutnávkou z Vivesovho nadchádzajúceho albumu, ktorý by mal vyjsť na budúci rok. Slnečný videoklip k nej sa nakrúcal v máji a hudobníci v ňom navštívili svoje rodné mestá Santa Martu a Barranquillu. Vo videu sa okrem iného bicyklujú pri pobreží či tancujú s miestnymi. O réžiu sa postaral španielsky režisér a fotograf Jaume de Laiguana.

Pozadie príbehu v klipe úzko súvisí s textom piesne, ktorý hovorí o nostalgii, keď obaja protagonisti spomínajú na prechádzky a bicyklovanie na miestach ich mladosti. Duo tiež chcelo ukázať kolumbijskú kultúru, krásne pláže a iné zaujímavé lokality. Samotný Carlos tiež v jednom rozhovorom uviedol, že pri nakrúcaní sa spolu so Shakirou cítili opäť ako deti.


Text: Hudba.sk (mž)
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti