Hlavná stránka

>

Správy

>

Clarinet Factory rezonujú v zahraničí: Ich skladba inšpirovala ruskú filmárku

Clarinet Factory rezonujú v zahraničí: Ich skladba inšpirovala ruskú filmárku

20.07.2019 - 11:00 | redakcia

Český dychový ansámbel Clarinet Factory, ktorý si postupne razí svojou nadžánrovou hudbou cestu bez ohľadu na štátne hranice, okúzlil svojou spoločnou skladbou s Alanom Vitoušom Bird Song z albumu Out of Home mladú ruskú animátorku Ekaterinu Novostrujevu. Vznikol tak malebný animovaný klip, ktorý zároveň uvádza prvý Ekaterinin autorský film The Girl - bird.


"Mám dojem, že sa s Clarinet Factory nachádzame v tak trochu "filmovom období". Prvou lastovičkou je práve klip Bird Song, ktorý k nám doputoval až z Ruska. Ako presne nás Ekaterina objavila nevieme, ale je vtipné, že jej mail písaný lámanou češtinou skončil v spame našej manažérky a pred vymazaním ho zachránila iba letmo zahliadnutá zmienka o Clarinet Factory. Aktuálne rokujeme o ďalšom použití našej hudby vo filme, viac zatiaľ ale prezradiť nemôžem," hovorí kapelník Clarinet Factory Jindřich Pavliš.


Filmové novinky nie sú jedinými úspechmi Clarinet Factory v zahraničí. V priebehu posledného pol roka sa úspešne ako prvý z Českej republiky dostal ansámbel do oficiálneho výberu poroty hneď dvoch významných hudobných veľtrhov. Na jeseň to bol showcase v rámci world music festivalu Mundial Montréal v Kanade a v máji showcase v rámci Classical: Next v holandskom Rotterdame. Z oboch prezentácií sa Clarinet Factory vrátili s výbornými reakciami i prijatím a výsledkom je napríklad aktuálne turné v kanadskom Ontariu (šesť koncertov – medzi nimi napr. známy kanadský Sunfest, Kultrún world music festival v Kitcheneri a českými krajanmi v spolupráci s ambasádou organizovaný koncert v Toronte).

S množstvom predchádzajúcich zahraničných vystúpení Clarinet Factory vypomohli České centrá a lokálne ambasády ČR. Aktuálne turné i ďalšie koncerty však už prichádzajú priamo za kapelou vďaka vybudovanému renomé a kontaktom, čo môže byť inšpiráciou i pre ďalších domácich muzikantov s koncertnými ambíciami za hranicami.

I napriek vysokej koncertnej vyťaženosti štvorica Jindřich Pavliš (klarinet), Vojtěch Nýdl (klarinet, spev), Petr 'Pepíno' Valášek (basklarinet) a Luděk Boura (klarinet) nezabúda ani na autorskú činnosť. Od posledného štúiového albumu Meadows vydaného v belgickom labeli homerecords.be už predsa len uplynuli dva roky. Kapela sa netají tým, že ak všetko pôjde dobre, dostane sa k fanúšikom nový materiál už na budúci rok. Predchádzajúcimi albumami nastavená latka i ďalšie aktivity kapely sú navyše prísľubom, že opäť nezostane len pri domácich lúkach a hájoch.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti