Koncert americkej rockovej skupiny Hollywood Vampires, ktorý mal byť vo štvrtok večer v Banskej Bystrici, sa neuskutoční. Organizátori o zrušení podujatia informovali v deň jeho konania na sociálnej sieti.

"Je nám to ľúto, ale dnešný koncert Hollywood Vampires je definitívne zrušený. O spôsobe vrátenia vstupného vás budeme informovať," uviedla spoločnosť Profi Event. Hollywood Vampires mali pôvodne vystúpiť vo Zvolenskej Slatine, neskôr bol koncert presunutý na banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika. Skupina zrušila aj koncert v Budapešti, ktorý sa mal uskutočniť v utorok (18.7.).

"Po dnešnom príchode do areálu na Slovensku, kde sa začalo s prípravou na dnešné vystúpenie, sa rýchlo ukázalo, že výstavba areálu bola neúplná, a teda nebezpečná pre kapelu aj širokú verejnosť. Kapela je veľmi rozrušená týmto nedávnym a nešťastným zvratom udalostí a dúfa, že sa vráti, keď to harmonogram dovolí. Toto zrušenie nesúvisí s nedávnym zrušením v Budapešti, ale môžeme vás ubezpečiť, že všetci členovia kapely sú v bezpečí a zdraví. Tešíme sa na vás v najbližších dňoch v Poľsku, Nemecku a USA," znie oficiálne stanovisko kapely.

Usporiadateľská agentúra Profi Event sa na sociálnych sieťach bráni vyhlásením, že "stage a technika pripravená na koncert Hollywood Vampires bola 100%". V utorok Hollywood Vampires prostredníctvom Instagramu oznámili zrušenie predchádzajúceho koncertu. "Kvôli nepredvídateľným okolnostiam Vampires zrušia dnešnú šou v Budapešti," uvádzalo sa v popise.

Americká rocková skupina Hollywood Vampires vznikla v roku 2012. Jej členmi sú spevák Alice Cooper, gitarista Joe Perry zo skupiny Aerosmith či herecká hviezda Johnny Depp.

Text: Hudba.sk ( Zdroj: TASR, Hollywoodvampires.com)