Hlavná stránka

>

Správy

>

Sto múch vydávajú nový album. Vypočujte si ich návod na šťastné manželstvo

Sto múch vydávajú nový album. Vypočujte si ich návod na šťastné manželstvo

20.08.2019 - 13:00 | redakcia

Po štyroch rokoch, troch deťoch, dvoch mimokapelových albumoch (skupina Adela - Pozvanie do vane; Maca - Platňa roka, oba z roku 2015) a jednom luxusnom večierku sa členovia skupiny Sto múch opäť pred časom stretli v skúšobni. Teraz vydávajú svoj štvrtý album s eponymným názvom, ktorý obsahuje jedenásť nových piesní.


Návrat skupiny Sto múch na hudobné pódiá sa začal na jeseň 2017. Po materských dovolenkách sa opäť zišli v zostave Juraj Haško (klávesy, spev, náčelník), Maca Cmorejová (spev, tanec, akordeón, saxofón), Luca Žiaková (spev, tanec), Martin Novák (gitara), Miro Páv (basgitara) a Ján Fiala (bicie).

"Niekoľko rokov dospelého života v rolách matiek, otcov, manželiek, manželov, milencov, opustených milencov, navrátených milencov, umelcov na voľnej nohe, učiteľov, psychologičiek, hercov, herečiek a záhradkárov začiatočníkov prinieslo nápad, že to chce vyslovene nejaký úlet. A tak chceme svojim fanúšikom, obohatení životnými skúsenosťami ale aj vráskami a kilami navyše, predstaviť svoje piesne o láske," uvádza kapela.

U chlapa vždy musíš / rátať aj malé plusy

Pár dní pred vydaním albumu zverejnila partia z Banskej Bystrice "DIY" videoklip k pesničke Malé plusy, ktorou chcú podľa vlastných slov prispieť k zníženiu rozvodovosti. Ich "dvorný textár" Peter Šrank pre nich napísal text, ktorý je na prvý pohľad vtipným opisom manželského života, ale je v ňom zároveň skrytý návod, ako kreatívne zvládnuť dlhodobé spolužitie takých rozdielnych bytostí, akými sú muž a žena. Rodinný klip skupina nakrútila počas dovolenky v Chorvátsku, nechýba ani známa filmová "zdvíhačka" vo vode.

 
Album Sto múch vyšiel v sobotu 17. augusta v ich domovskom vydavateľstve Hevhetia, ktoré vydalo aj všetky ich doterajšie albumy. V ten istý deň kapela predstavila niekoľko skladieb z novinky prvkrát naživo na podujatí Hevhetia ShowCase 2019 v košických Kasárňach/Kulturparku.

"Piesne na novom CD sú o láske a jej rôznych podobách, o láske šťastnej, nevinnej, vysnívanej, nevídanej, ale aj nenaplnenej, všednej, či vyhasnutej. Ale najmä o láske k spoločnému hraniu a o radosti. Toto všetko sme priniesli do Loft Studia v Bratislave a za luxusnej zvukovej podpory Igora Baara sme pôvodne nahrali 15 piesní, ale nakoniec sa na album dostalo týchto jedenásť najväčších hitov. Dúfame, že prinesú radosť a rôzne pestré emócie mnohým ľuďom," dodávajú s úsmevom členovia skupiny.

Album oficiálne uvedú do života 28. septembra doma v Banskej Bystrici, presne na Macine narodeniny. "Srdečne pozývame na guláš a dobrú hudbu!" odkazuje kapela. Ešte predtým sa skupina predstaví v klube Maják v juhomoravskom meste Bojkovice na podujatí Maják fest. Bratislavčania si nové piesne môžu naživo vypočuť začiatkom októbra a počas jesene chystajú Sto múch aj ďalšie koncerty v slovenských mestách.


Vypočujte si celý album na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informovala kapela Sto múch. Tlačovú správu sme upravili. Novinky skupiny môžete sledovať na jej oficiálnej Facebook stránke.

Foto: Facebook.com/stomuch


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti