Hlavná stránka

>

Správy

>

Žilinčania Dave Brannigan pokračujú v úspešnom roku s novým videosinglom

Žilinčania Dave Brannigan pokračujú v úspešnom roku s novým videosinglom

20.09.2017 - 16:00 | redakcia

Mladá indie gitarovka Dave Brannigan zažíva svoj jednoznačne najúspešnejší a zlomový rok. V prvej polovici roka získala nomináciu na cenu Radio_Head Award v kategórii Objav roka a krátko na to dokončila a vydala svoj debutový album. Následne vyhrala súťaž o hranie na Szigete, kde sa v auguste predstavila ako jedna z dvoch slovenských skupín.


Dave Brannigan už päť rokov hrajú a tvoria pesničky ovplyvnené prevažne britskou a americkou gitarovou hudbou od obdobia vzniku rock'n'rollu až po súčasnosť. Prierezom ich doterajšej tvorby je album Young Creatures, ktorý vyšiel na jar tohto roka.

Prvotina talentovaných Žilinčanov obsahuje jedenásť skladieb, z ktorých takmer polovica sú novinky. Zvyšok tvoria piesne, s ktorými sa chalani prezentovali už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskej alternatívnej scéne. Ak ste fanúšikmi debutového albumu kapely Walter Schnitzelsson, bude sa vám páčiť aj živelná energia týchto "mladých stvorení".

Dave Brannigan

Dave Brannigan dali o sebe vedieť ešte pred vydaním debutu videosinglami Golden Mine a Phony Crown. Krátko po uvedení štúdiovky na trh ponúkli fanúšikom "elixír mladosti" v podobe ďalšieho chytľavého singla Liquor of Youth. A teraz je vonku už aj štvrtý videoklip k pesničke One Good Reason.

Medzitým stihla kapela dosiahnuť ďalší zaujímavý úspech - v súťaži Jednou ranou na Sziget, ktorej finále prebehlo v apríli v rámci programu Rádia_FM -Pohoda_FM live, uspeli Dave Brannigan v konkurencii skupiny Papyllon a za odmenu si mohli v auguste zahrať v Budapešti na jednom z najväčších európskych festivalov. Okrem nich sa tam tento rok zo Slovenska predstavila len indie-folk/popová dvojica Kinsfolk.


Skladba One Good Reason je na albume Young Creatures poslednou a nesie sa vo vintage štýle, čo potvrdzuje aj jej vizuál. Ako hovorí spevák a gitarista Dušan Škunda, v klipe pointu hľadať netreba. "Je to len sprievodný doplnok piesne a zhotovili sme si ho svojpomocne. Pieseň je o žene, ktorá sa snaží dostať každého chlapa, ktorého si zaumieni. Jeden muž jej však predsa len odolá, odsúdi jej správanie, ale zároveň sa snaží otvoriť jej oči a pomôcť."

Dave Brannigan
sa začiatkom jesene predstavia na festivale Žilina žije, kde vystúpia v Novej Synagóge spolu so skupinami ako Swan Bride, Billy Barman a ďalšími. V októbri majú v pláne uverejniť ďalší singel, ku ktorému sa momentálne vyrába videoklip z cesty po Islande.

Prečítajte si tiež:

Bod Omylu a Dave Brannigan pozývajú na festival Žilina žije spoločným singlom

Vypočujte si album Young Creatures na Deezeri:Text: Hudba.sk (zdroj: Dušan Škunda - Dave Brannigan)
Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti