Hlavná stránka

>

Správy

>

Košickí 7 P.M. odohrajú svoj prvý koncert. Hosťovať im bude saxofonista Gapa

Košickí 7 P.M. odohrajú svoj prvý koncert. Hosťovať im bude saxofonista Gapa

20.09.2020 - 11:00 | redakcia

Nová košická kapela 7 P.M. vystúpi 25. septembra úplne po prvýkrát na streche košického kultúrneho centra - Važecká. Hosťovať im bude hudobná špička v hre na saxofón Mário Gapa Garbera.


Súčasťou novovzniknutej kapely je speváčka, textárka a hudobníčka Barbora Repková, na klavír zahrá Filip Mischura, ktorého môžu hudobní priaznivci poznať aj z kapely Universum Project. S gitarou v ruke sa pripojí Ján Kmec, gitarista a producent, okrem iného aj projektu Soul Notion. Na bicie zahrá Adam Klobušník, pôsobiaci aj v projekte Bubonz. Hosťovať im bude výrazný hudobník a slovenská špička v hre na saxofón, dlhoročný člen kapely IMT Smile Mário Gapa Garbera.

Na počiatku formácie stále dvojica Ján Kmec a Adam Klobušník, ktorých spéojila túžba koncertovať, a preto hľadali niekoho kto by im sedel. Pridala sa k nim speváčka Barbora Repková, ktorá pôsobí tiež ako textárka. Autorské texty postupne kapela radí do svojho repertoára, ako aj iné slovenské a anglické prerábky piesní. Neskôr sa pridal aj Filip Mischura a doplnil chýbajúci zvuk klavíra.

Nakoniec zostávalo už iba vymyslieť kapela názov, nad ktorým uvažovali pomerne dlho. "To je jedna z vecí, ktorú mám ja osobne najmenej rada. Kapela by nemusela mať názov, ak je dobrá, divák si ju zapamätá, zapamätá si ako sa cítil, keď ju počul. Bohužiaľ, je názov potreba, lebo názov robí identitu. A tak sme 7P.M. Skúšame väčšinou o siedmej večer," povedala speváčka Barbora Repková.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli členovia kepaly 7P.M.. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti