Hlavná stránka

>

Správy

>

Tublatanka chystá videoklip k piesni Nový vírus

Tublatanka chystá videoklip k piesni Nový vírus

20.11.2012 - 13:46 | redakcia

Rockeri z legendárnej slovenskej kapely Tublatanka nakrúcali po dvoch rokoch nový videoklip. Obrazovú podobu dostala aktuálna novinka s názvom Nový vírus. Pieseň je z čerstvo vydaného výberového albumu Najväčšie hity No. 3 - Cítim sa fajn.


"Nový vírus sa šíri medzi ľuďmi... Pointou tejto skladby je kritika konzumnej spoločnosti. Chceli sme poukázať na to, že v spoločnosti sa prehlbujú rozdiely medzi bohatými a chudobnými a stredná vrstva sa vytráca. V dnešnej spoločnosti ide mnohým ľuďom o prestíž a vytráca sa z nich ľudská duša a cit," vysvetľuje pointu piesne spevák Tublatanky Maťo Ďurinda.

Videoklip sa nakrúcal v štúdiách Atlantis na Koliba, napriek dvojročnej pauze si Ďurinda nakrúcanie užil, hoci pred kamerou sa necíti úplne prirodzene. "Za 29 rokov rokov Tublatanky som si už pred kamerou zvykol. Ale vždy, keď príde kamera, tak človek znervóznie a začne sa príliš kontrolovať a nespráva sa prirodzene. Dnes pred nakrúcaním som si pozeral text skladby a bol som pripravený. Ale to som si len myslel, pred kamerou sa mi zrazu začal z hlavy vytrácať," priznal.

Pozrite si fotografie z nakrúcania

Klip bude prekvapením aj pre kapelu

Tublatanka si dáva záležať, aby jej klipy neboli len o hudbe, ale aby vyjadrovali aj názory a myšlienky skupiny. O obsahu klipov sa preto dohadujú všetci členovia kapely. "Tentokrát bude výsledný obraz klipu pre nás prekvapením, protože pán kameraman a režisér všetko doupravujú v štúdiu efektami. Pred kamerou sa cítim fajn, po tých rokoch s Tublatankou je to už zábava," Vysvetľuje basgitarista Juraj Topor.

Tublatanka si za producenta klipu vybrala Tibora Pataya, za kameru sa postavil Július Šimlovič. Réžie sa ujal Jozef Koháry, ktorý už spolupracoval s Máriou Čírovou, Annou Veselovskou, Martinom Harichom či skupinou Hex. "Klip bude hlavne postprodukčne upravený, plný imidžových záberov... S Tublatankou spolupracujem po prvýkrát. Skvelo sa s nimi pracuje, chalani sú disciplinovaní a záleží im na výsledku," opisuje nakrúcanie režisér klipu.

Skladba Nový vírus je bonusom na výberovke Najväčšie hity No. 3 - Cítim sa fajn, ktorá vyšla len před pár dňami. Výberový album obsahuje 19 energických rockových piesní Tublatanky od roku 1994 až po súčasnosť. Presne v roku 1994 prišiel do skupiny spevák a gitarista Dodo Dubán. Na výberovke preto nechýba hit Pieseň pre Doda na pamiatku kolegu a kamaráta, ktorý tragicky zahynul. CD obsahuje aj duet Doda s Maťom v piesni Bez Tvojej lásky a hity Šikmooká, Zostaň so mnou a ďalšie rockové pecky z albumov Znovuzrodenie (1994), Pánska jazda (2001), Patriot (2005) a Svet v ohrození (2010).

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková za agentúry Propaganda House.

Foto: Tibor Patay


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti