Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name chystajú nový klip a tešia sa z nečakaného úspechu v Španielsku

No Name chystajú nový klip a tešia sa z nečakaného úspechu v Španielsku

20.11.2018 - 15:00 | redakcia

Populárna košická kapela No Name už čoskoro svojich fanúšikov poteší novým videoklipom k slovensko-českej skladbe Ži... a nech žít, ktorá vznikla pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR. Ešte pred jeho dokončením skupinu milo prekvapil email, ktorý potvrdzuje, že okrem Slovenska a Česka majú fanúšikov aj na Pyrenejskom polostrove.


Konkrétne ide o skladbu Povedz mi, ktorá vyšla na ostatnom albume S Láskou (2015). Po troch rokoch od vydania si v rámci hudobnej služby iTunes kuriózne našla cestu aj k španielskym poslucháčom - dokonca sa umiestnila v rebríčku iTunes Top 200 Tracks Spain Pop Chart.

"Dostali sme oficiálny mail od spoločnosti Believe Digital, ktorá je jedným z najväčších digitálnych distribútorov hudby pre nezávislých umelcov a vydavateľstvá v Európe. Od roku 2015 s ňou spolupracujeme aj my a okrem iného pre nás monitoruje, ako sa našej hudbe darí v digitálnom svete. Veľmi nás prekvapilo a potešilo, keď nám minulý týždeň oznámili, že pesnička Povedz mi je aktuálne na 116. mieste v rebríčku iTunes Pop Chart v Španielsku," hovorí Igor Timko.


Spevák na margo tohto úspechu zavtipkoval, že možno No Name do svojho pripravovaného akustického turné zaradia aj Španielsko, no, samozrejme, to by bez väčšej mediálnej podpory na tamojšom trhu nebolo také jednoduché. Nedávno sa však skupina, aj vďaka aktuálnemu singlu Ži... a nech žít, predstavila v Bruseli. Oslavy 100. výročia vzniku Československa tam vyvrcholili začiatkom novembra slávnostným galakoncertom v koncertnej hale Flagey, kde sa okrem Košičanov predstavil napríklad aj slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay a ďalší reprezentanti klasickej hudby z oboch krajín. Záver podujatia však patril populárnej hudbe a symbolicky na znak pokračujúcej česko-slovenskej vzájomnosti išlo práve o koncert No Name s českými Chinaski.

Novinku Ži... a nech žít, v ktorej texte Igor Timko preskakuje zo slovenčiny do češtiny a naspäť, kapela predstavila naživo i na ďalších podujatiach k 100. výročiu ČSR. "Pesnička spustila veľký ohlas a okamžite sa nám začali ozývať organizátori. Na koncerte na Staromestskom námestí v Prahe na výročie vzniku ČSR sme museli dať prídavok. Tak sme zahrali skladbu Ži...a nech žít. Bolo to nádherné, v záverečných tónoch odbil Orloj. Moderátor programu Martin Hrdinka vyhlásil: 'Dámy a pánové, toto se už nikdy nezopakuje.' Bolo to veľmi emotívne," spomína spevák a autor dvojjazyčného textu.

Novinku okrem toho zahrali aj na koncerte 100 rokov Česko-Slovenska, kde si organizátor špeciálne vypýtal práve pesničku Ži...a nech žít. Zaznela tak v spoločnosti ďalších populárnych "federálnych" hviezd ako Jaromír Nohavica, Lucie Bílá či Miro Žbirka.


Obe spomenuté skladby zahrá kapela aj na Dermacol No Name Acoustic tour 2019, ktoré si naplánovala od februára do apríla budúceho roka. Igor Timko (spev), Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara), Vilo Gutray (basa) a Zoli Sallai (klávesy) sa už tešia na slovenských i českých fanúšikov. Spolu ich čaká 23 koncertov, z toho päť na Slovensku - v Trenčíne, Poprade, Košiciach, Žiline a Bratislave.

Ako povedal Igor Timko v Bruseli v rozhovore pre TASR, z ich hľadiska je jedno, či koncertujú pred alebo za riekou Moravou. "Pre nás sú tie hranice zmazané, darí sa nám tam aj tam, tie hranice necítime. Pre nás je tá vzájomnosť prirodzená, narodili sme sa v čase, keď Praha bola naším hlavným mestom, ale jedným dychom dodávam, že som rád, že sme od seba, že Slovensko je samostatné, podobne aj Česká republika," opísal situáciu, ktorú prirovnal k stavu, keď bývalí manželia majú k sebe bližšie, ako keď boli v manželskom zväzku.

To podľa jeho slov vyjadruje a pesnička Ži... a nech žít. No Name na sociálnej pred pár dňami informovali, že na videoklipe k nej spolupracujú s režisérom Jurajom Lehotským a kameramanom Timom Križkom.

Igor Timko, nakrúcanie videoklipu Ži... a nech žítIgor Timko pri nakrúcaní videoklipu Ži... a nech žít

Dermacol No Name Acoustic tour 2019

Slovensko:

21. 2. - Trenčín, Piano Club
22. 2. - Poprad, Dom kultúry
8. 3. - Košice, Spoločenský pavilón
14. 3. - Žilina, Holiday Inn
29. 3. - Bratislava, Istropolis

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Česká republika

5. 2. - Zlín, Kongresové centrum
6. 2. - Jihlava, DKO 
12. 2. - České Budějovice, DK Metropol
13. 2. - Pardubice, Dům kultury Dukla
14. 2. - Náchod, Městské divadlo Dr. Josefa Čížka
18. 2. - Opava, Slezské divadlo
20. 2. - Znojmo, Dukla konferenční a spoločenské centrum
26. 2. - Cheb, KC Svoboda
27. 2. - Karlovy Vary, Grandhotel Ambassador Národní dům
28. 2. - Chomutov, Městské divadlo
2. 3. - Plzeň, Měšťanská beseda
15. 3. - Český Těšín, Těšínske divadlo
20. 3. - Písek, Divadlo Fráni Šrámka 
21. 3. - Liberec, Dům kultury
26. 3. - Olomouc, NH Collection Olomouc Congress
27. 3. - Ostrava, Dolní Vítkovice - multifunkční aula Gong
4. 4. - Brno, Mahenovo divadlo
11. 4. - Praha, Forum Karlín

Informácie a fotografie z koncertu v Bruseli redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke kapely www.no-name.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti