Hlavná stránka

>

Správy

>

Chemical Brothers ohlásili nový album. Pozrite si futuristický klip Free Yourself

Chemical Brothers ohlásili nový album. Pozrite si futuristický klip Free Yourself

20.11.2018 - 08:00 | redakcia

Anglické elektronické duo The Chemical Brothers chystá na budúci rok album, ktorý sa bude volať No Geography. Prvou ukážkou z neho je skvelý singel Free Yourself, ktorý zverejnili ešte v septembri. Následne na svoj Youtube kanál pravidelne pridávali krátke ukážky videoklipu, ktorý sa minulý týždeň konečne dostal na svetlo sveta.


Prvý singel The Chemical Brothers po troch rokoch sme mali možnosť ešte pred vydaním počuť aj na Slovensku. Duo totiž novinku zaradilo do svojho setlistu na Pohode a vďaka svoju hypnotickému zvuku patrila k vrcholom koncertu. Zvláštnosťou skladby je znepokojujúce bzučanie, naživo to bol pri jej vôbec prvom počutí veľmi zaujímavý zážitok.

Ďalšou kuriozitou piesne Free Yourself je, že Tom Rowlands a Ed Simons v nej vysamplovali americkú beatnickú poetku Diane di Prima, konkrétne jej prednes listu Revolutionary Letter #49 z roku 1969. Jej hlas pritom v elektronickej skladbe znie, akoby išlo o umelú inteligenciu, nie živého človeka.

Na túto ilúziu nadväzuje aj videoklip prinášajúci to, na čo sú fanúšikovia "chemických bratov" zvyknutí z viacerých ich starších klipov - spojenie nových technológií a tanca. O réžiu sa postarali tradične Dominic Hawley a Nic Goffey alias Dom & Nic a vizuálne efekty má na svedomí londýnske štúdio The Mill. Povstanie tancachtivých humanoidných robotov sa zdá byť začiatkom príbehu, snáď sa v ďalšom klipe dočkáme pokračovania. Mimochodom, v klipe medzi robotmi môžete vidieť aj samotné producentské duo. Našli ste ich?


Album No Geography sa dostane na trh na jar, necelé štyri roky od zatiaľ posledného albumu Born in the Echoes (2015). Presný dátum vydania ani ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe, dvojica však už zverejnila dátumy budúcoročného turné po USA, Mexiku a Veľkej Británii. O bližšie informácie o albume sa plánujú podeliť čoskoro.

The Chemical Brothers založili dídžeji a producenti Tom Rowlands a Ed Simons v roku 1989. V júni 1995 vydali debutový album Exit Planet Dust, po ktorom nasledovali štúdiovky Dig Your Own Hole (1997), Surrender (1999), Come With Us (2002), Push The Button (2005), We Are The Night (2007), Further (2010) a spomínaný Born In The Echoes (2015).

Na konte majú tiež soundtrack snímky Hanna (2011) a viacero kompilácií a EP nahrávok. Medzi ich najznámejšie skladby patria Setting Sun (feat. Noel Gallagher), Block Rockin' Beats, Hey Boy Hey Girl, Let Forever Be (feat. Noel Gallagher), It Began In Afrika, Star Guitar či Galvanize (feat. Q-Tip). Podarilo sa im získať napríklad štyri ceny Grammy.


Text: Patrik Marflák + SITA (Thechemicalbrothers.com)
Foto: Facebook.com/ChemicalBros


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti