Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Mária Čírová presne v deň 30. narodenín vydáva nový klip Dokonalý svet

VIDEO: Mária Čírová presne v deň 30. narodenín vydáva nový klip Dokonalý svet

20.11.2018 - 10:00 | redakcia

Populárna speváčka Mária Čírová dnes (20.11.) oslavuje okrúhle narodeniny, no sama si pripravila darček pre fanúšikov v podobe nového videoklipu. Ako prezrádza, nakrútený bol už minulý rok v lete, no odložila si ho práve na túto špeciálnu príležitosť. Video s magickou atmosférou je zároveň pozvánkou na jej narodeninový koncert.


Je viacero dôvodov, pre ktoré Mária Čírová rok 2018 považuje za vrchol svojej doterajšej kariéry. Odštartovala ho ziskom ceny OTO v kategórii Speváčka roka, pokračovala úspešnou spoluprácou s Benom Cristovaom na titulnej skladbe filmu Backstage Padam, ktorá sa stala veľkým hitom v Česku i na Slovensku, a záver roka taktiež absolvuje vo veľkom štýle - galakoncertom 3One & 1Only Mária Čírová, na ktorom už v sobotu 24. novembra oslávi 10 rokov na hudobnej scéne a zároveň aj svoje 30. narodeniny.

Koncert sa mal pôvodne konať v bratislavskom Istropolise na Trnavskom mýte. Vstupenky sa však veľmi rýchlo vypredali, preto sa dvojnásobná oslava napokon presunula do Incheba Expo Arény. Máriu bude počas slávnostného večera sprevádzať jej kapela, sláčikový orchester, spevácky zbor, cimbalovka i vokalisti. Dohromady sa na pódiu prestrieda až 40 účinkujúcich. Koncert bude rozdelený do troch tematických častí - ľudovej, gospelovej a popovej, ktoré fanúšikov chronologicky prevedú celou Máriinou speváckou kariérou. Vstupenky na galakoncert sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Ďalší singel od autorov Unikátu

Počas koncertu určite zaznie aj pieseň Dokonalý svet, ktorá vyšla na speváčkinom poslednom štúdiovom albume #2017. Skladba je dielom autorskej dvojice Mišo Biely a Samuel Kovács, ktorá je podpísaná aj pod megahitom Unikát. Text piesne podľa Čírovej nesie dôležité posolstvo, ktoré sa rozhodla dať do popredia práve pri príležitosti svojho životného i kariérneho jubilea. "Dokonalý svet hovorí o tom, ako plynie čas, a že by sme na to nemali zabúdať. Myslím, že je dobré mať pred sebou stále nejaký cieľ - potom človek v živote nikdy nie je sám," vysvetľuje Mária.

Ako dodáva, videoklip Dokonalý svet plánovala vydať už dávnejšie - nakrúcala ho totiž minulý rok v lete. Pre množstvo povinností spojených s vydaním albumu a následným duetom s Benom Cristovaom sa však napokon rozhodla, že vydanie videoklipu odloží a nechá si ho ako narodeninový darček. "Všetko je tak ako má byť. Odkaz videoklipu dokonale ladí k môjmu aktuálnemu súkromnému aj pracovnému jubileu a navyše sa krásne hodí k jesenno-zimnej atmosfére týchto dní."


Trojgeneračný vizuál

Videoklip vykresľuje životné putovanie troch generácií, ktoré stvárňujú Mária Čírová, jej dcérka Zoe a uznávaná slovenská herečka Mária Kráľovičová, ktorá svojím aktívnym životným štýlom aj vo vysokom veku dokonale symbolizuje text piesne. "Som veľmi poctená, že pani Kráľovičová prijala moje pozvanie, je pre mňa veľmi inšpiratívnou osobou. Fascinuje ma, ako prežíva život naplno, jej život je bohatý a plný zážitkov, plný krásnych stretnutí. Toto je ten dokonalý svet, po ktorom každý z nás vnútorne túži, veľmi som si nakrúcanie s ňou užila. Nikdy nezabudnem na okamih, keď pani Kráľovičová recitovala koníkovi na pľaci Sládkovičovu Marínu," spomína Mária na minuloročné nakrúcanie.

Kôň v klipe stvárňuje metaforu života - divák môže prostredníctvom interakcie jednotlivých postáv s týmto vznešeným zvieraťom pozorovať, ako sa vekom človek vyvíja a mení svoj postoj k životu. Videoklip, pod ktorým je ako režisér podpísaný Jakub Gulyás, vznikal na ranči v Miloslavove neďaleko Bratislavy, kam chodí speváčka jazdiť. Hlavnú rolu si tak zahral práve kôň, na ktorom tu zvykne pravidelne trénovať. Dôležitou súčasťou nakrúcania tak bol aj Máriin tréner Peter Andy Hric, ktorý dohliadal na to, aby kôň spolupracoval s hercami a režisérom a aby mu na pľaci nič nechýbalo.

Pri príležitosti blížiaceho sa koncertu a výročia Márie Čírovej vám v najbližších dňoch prinesieme aj autorský článok o jej 10-ročnom pôsobení na hudobnej scéne. Novinky speváčky môžete sledovať na jej oficiálnej stránke www.mariacirova.sk, ako aj na Facebooku a Instagrame.

Vstupenky na galakoncert 3One & 1Only:  Predpredaj.sk

Mária Čírová chystá koncert 3One & 1Only

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti