Hlavná stránka

>

Správy

>

The Smashing Pumpkins zverejnili démonický videoklip k piesni Wyttch

The Smashing Pumpkins zverejnili démonický videoklip k piesni Wyttch

20.11.2020 - 13:00 | Lukáš Dedík

Americká rocková kapela The Smashing Pumpkins má nový videoklip k piesni Wyttch, ktorú vydala ako singel 30. októbra. Fanúšikovia si tak mohli novinku prvýkrát vypočuť na Halloween, o ktorom Billy Corgan spieva v texte piesne. Presnejšie o keltskom sviatku Samhain, ktorý možno považovať za akéhosi predchodcu Halloweenu.


U The Smashing Pumpkins sú kvalitné videoklipy samozrejmosťou, o čom svedčí napríklad aj osem MTV Video Music Awards. V novinke, ktorú, tak ako samotnú skladbu, zverejnili v symbolický dátum - piatok trinásteho (13.11.), sa okrem sporo odetých žien s rohami na hlave či lebkou v náručí ukázal v tmavom rúchu aj 53-ročný Billy Corgan. S čiernymi očnými tieňmi, briadkou a dlhými nechtami sa ujal roly démona.

O réžiu videoklipu sa postarala hudobníčka a modelka Charlotte Kemp Muhl, mimochodom partnerka Seana Lennona, syna Johna Lennona a Yoko Ono.


Corgan v novinke naliehavým spevom láka fanúšikov do svojho sveta. Vstúpiť môže len ten, kto nemá strach a chce si užiť trocha pohanských radovánok. Skladba i videoklip pôsobia omnoho temnejšie ako predchádzajúce ukážky z očakávaného dvojalbumu Cyr. Ten sa dostane na trh 27. novembra na CD, rôznofarebných vinyloch a v digitálnej forme.

Nahrávka bude obsahovať až 20 skladieb, preto si muzikanti mohli dovoliť už pred jeho vydaním predstaviť už takmer polovicu skladieb. Z takéhoto počtu sa už dá veľmi spoľahlivo vytušiť, čo možno od štúdiovky očakávať. Silných gitarových riffov ubudlo, no zostávajú mohutné bicie a basa, ktorým velia syntetizátory a v niektorých prípadoch aj chytľavé melódie so skutočne výbornou produkciou a ešte lepším zvukom. Príkladom je titulná skladba Cyr, často hraná aj v slovenskom Rádiu_FM, ktorá znie ako hit z 80. rokov.


Produkciu albumu si zobral na starosť samotný Corgan, ktorý má ako líder formácie už od jej vzniku v roku 1988 jasnú predstavu o ďalších krokoch kapely a pre fanúšikov rád pripravuje všelijaké prekvapenia a koncepty. Tentoraz zároveň s albumom Cyr pripravil aj animovanú sci-fi minisériu s názvom In Ashes, ktorej soundtrack tvoria skladby zo štúdiovky.

Na nahrávaní novinky sa podieľali traja pôvodní členovia kapely - okrem Corgana aj gitarista James Iha a bubeník Jimmy Chamberlin. Kvarteto uzatvára gitarista Jeff Schroeder, ktorý v skupine hrá od roku 2007. V takejto zostave nahrali, v spolupráci s legendárnym producentom Rickom Rubinom, aj svoj predchádzajúci album Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun. z roku 2018.


Autor: Lukáš Dedík
Foto: Facebook.com/smashingpumpkins


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti