Súdny komisár stanovil v utorok termín pojednávania, kde sa rozhodne, či bude súdny proces o deti medzi Britney Spears a jej bývalým manželom Kevinom Federlinom verejný alebo nie.

Komisár losangelského súdu Scott Gordon stanovil termín pojednávania na 14. septembra. Na ňom sa pokúsia právnici časopisu People a miestnej televíznej stanice KNBC presadiť, aby bol priebeh súdneho procesu verejný. Právnici Britney Spears a Kevina Federlina sú proti tomuto návrhu. Pri rozvodovom konaní súd rozhodol, že proces sa uskutoční bez prítomnosti verejnosti.

Spears a Federline bojujú o opatrovníctvo svojich dvoch synov, 2-ročného Seana Prestona a ročného Jayden Jamesa. V súčasnosti dvadsaťpäťročná Spears sa preslávila ako dieťa v detskom programe The Mickey Mouse Club a ako mladá žena sa stala úspešnou speváčkou, zaznamenávajúc hity ako Oops... I Did It Again. Za Federlina sa vydala v októbri 2004 a v novembri 2006 požiadala o rozvod. Po šnúre medializovaných večierkov skončila na jar 2007 na protialkoholickom liečení.


Zdroj: SITA