V poradí už dvanásty titul pod značkou Fermata prináša výber toho najlepšieho, čo muzikanti na čele s jedným z najlepších domácich inštrumentalistov za tri dekády publiku predstavili.

Gitarista Fero Griglák založil túto skupinu v roku 1973 po odchode z formácie Collegium Musicum. Spolu s basgitaristom Tónom Jarošom, klávesistom Tomášom Berkom a bubeníkom Petrom Szapom začali ponúkať niečo, čo sa okamžite a bez diskusie zapísalo do dejín slovenskej a českej hudby.

Už o pár dní sa na pulty dostane záznam jesenného koncertu skupiny. A to hneď na dvoch nosičoch. Oba pod názvom ´ Fermata Live v Klube za zrkadlom ´. Okrem CD je možné vychutnať si legendárne skladby ako 'Vasco Da Gama', 'Rendez-Vous' či Ursinyho 'Apple Tree In Winter' v aktuálnom zvuku aj na DVD. To je obohatené aj klipom asi mediálne najznámejšej skladby Fermaty. 'Spomienka na Amsterdam' bola viac ako hitom – stala sa neodmysliteľnou súčasťou rozhlasového éteru začiatku 90. rokov. Na DVD nájdete tiež dokument o príprave koncertu.

Peter Lehotský
Foto: Etna Production, Fermata.sk