Zuzana Smatanová nový album 'Tabletky odvahy' pokrstila nielen na Slovensku, kde krstnou mamou bola jej vlastná mama, ale i v Prahe. Tam sa úlohy krstných rodičov zhostili slovenský herec Maroš Kramár a česká folková kapela Čechomor.

Týmto však spolupráca Zuzany a Čechomoru nekončí. Slovenská Slávica a držiteľka niekoľkých ocenení Aurela hosťovala na vianočnom albume 'Sváteční – Čechomor'. Tu si Zuzana zaspievala skladbu 'Keď tá jasná hviezda'. Spolupráca speváčky s Čechomorom vyvrcholí predvianočným koncertom v Prahe.

Zuzana sa okrem koncertovania sa začala intenzívne venovať práci na koncertnom DVD, ktorého vydanie je plánované na jar budúceho roka. Pavol Smolka, manažér a basgitarista Zuzany Smatanovej, o projekte povedal: "Materiálu z jarného turné, kde sa točili zábery na DVD je veľmi veľa. Musíme to teraz všetko popočúvať a pomaly začať pripravovať na mixáž."

Okrem prác na DVD Zuzanu a jej kapelu zamestnáva príprava na Slávika. Na slávnostnom odovzdávaní cien, kde je nominovaná v kategórii speváčka, vystúpi so svojím aktuálnym singlom 'Zdá sa, že to stačí'. Skladba však bude nanovo, netradične zaranžovaná. "Veľmi sa tešíme na vystúpenie. Singel odohráme s hosťmi, ktorí mu dodajú netradičnú a zaujímavú podobu." - dodal Pavol Smolka.

Zdroj: Sony BMG