Hlavná stránka

>

Správy

>

I AM X sa vracia na Hodokvas!

I AM X sa vracia na Hodokvas!

I AM X 31.03.2008 - 06:00 | Patrik Marflák

Festival Hodokvas už o tri mesiace ponúkne prehliadku skutočne pestrej hudobnej tvorby. Jednou z najnovších ozdôb, ktoré zažiaria 4. – 5. júla na letisku v Piešťanoch je anglický projekt I AM X. Navyše Hodokvas do konca marca (čiže už iba v pondelok) ponúka špeciálnu akciu na vstupenky – ku každému lístku na Hodokvas dostane "hodokvasník" vstupenku na augustový Minikvas zadarmo!


Chris Corner, stojaci za štyrmi písmenkami I AM X, je uznávaným anglickým hudobníkom a producentom. Na vrchol alternatívnej hudobnej scény sa vyšvihol vďaka svojmu prvému projektu Sneaker Pimps. Ako skvelý producent sa ukázal pri tvorbe troch albumov spriaznenej skupiny Robots in Disguise, no v roku 2004 sa definitívne našiel v projekte I AM X, ktorý mu sedí najviac. Výsledkom je skvelý debutový album 'Kiss & Swallow' a ešte lepší počin z jesene minulého roka 'The Alternative'.

I AM X je pre Hodokvas 08 dôkazom tradície: každoročne sa organizátori vracajú k jednej - dvom kapelám z predošlých ročníkov, ktoré zanechali najlepší dojem. Pre tento rok si do úlohy "navrátilca" zvolili práve projekt I AM X, ktorý sa na Hodokvase ukázal v roku 2006.

Program Hodokvasu dopĺňajú aj stúpajúce hviezdy slovenskej alternatívnej scény Kvety Nikotínu. Zaujímaví sú nielen jedinečným hudobným prejavom, ale najmä silnými textami plnými úprimných výpovedí a farebných obrazov. Ich ostatný album 'Hnusné básne' je voľne stiahnuteľný na ich webstránke Kvetynikotinu.com, čo dokazuje snahu skupiny o absolútnu nezávislosť. Nezávislosť na manažéroch, producentoch či promotéroch, skrátka absolútnu nezávislosť v tvorbe.

Hudobný program Hodokvasu je už teraz dosť "hustý". Cypress Hill, Sex Pistols, I AM X, The Car is on fire či Visionary Underground feat. Dr.Das sú doteraz zverejnenými zahraničnými ťahúňmi, česko-slovenskú scénu budú reprezentovať Monkey Business, Čechomor, Polemic, Puding Pani Elvisovej, HT, Lavagance, Hypnotix, Slobodná Európa, Kvety Nikotínu, HC3, The Switch, Karpina, The Swan Bride, Punkreas či Mäso.

Vstupenky:
V predaji v sieti Ticketportal sú dvojdňové permanentky za 1.299,- Sk a jednodňové lístky za 999,- Sk. Do konca marca platí špeciálna ponuka: Každý, kto si kúpi permanentku na Hodokvas, získa buď vstupenku na augustový Minikvas zadarmo. Držitelia kariet ISIC, ITIC a Euro 26 môžu získať permanentku na Hodokvas za sympatických 1.150,- Sk. Jednotlivé akcie nemožno navzájom kombinovať. Vstupenky sú na Slovensku a v Čechách v predaji v sieti Ticketportal, v Českej republike a na Morave získate vstupenky aj v sieti Ticketpro. V Rakúsku a Nemecku vstupenky získate v sieti Oeticket.

Videoklip I AM X - 'President'

Viac info:
www.hodokvas.sk
www.myspace.com/hodokvas

Lineup:
Cypress Hill (USA)
(kompletná biografia Cypress Hill v angličtine: http://en.wikipedia.org/wiki/Cypress_Hill)

Sex Pistols (UK)
(kompletná biografia Sex Pistols v angličtine: http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_Pistols)

I AM X (UK)
Visionary Underground feat. Dr. Das (UK)
Monkey Business (CZ)
Polemic
Čechomor (CZ)
Slobodná Európa
Lavagance
Puding Pani Elvisovej
The Car Is On Fire (PL)
The Switch (CZ)
HT
Karpina
The Swan Bride
HC3 (CZ)
Hypnotix (CZ)
Kvety Nikotínu
Punkreas
Mäso

Informácie pre Hudba.sk poskytol Tomáš Holetz z agentúry Nova Music Entertainment.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti