Hlavná stránka

>

Správy

>

Najdiskutovanejšie momenty Glastonbury 2008

Najdiskutovanejšie momenty Glastonbury 2008

Jay-Z 01.07.2008 - 17:02 | Patrik Marflák

Festival Glastonbury okrem množstva blata a skvelých kapiel tento rok priniesol viacero momentov, kvôli ktorým sa tento ročník zapísal do histórie. Tým najväčším bola kontroverzia okolo hip-hopového headlinera, ktorým bol Jay-Z. Ďalším kontroverzným momentom bola účasť Amy Winehouse, ktorá len niekoľko dní pre festivalom odpadla a museli ju previezť do nemocnice. A čo sa týka hudobných výkonov, tam asi najviac zažiarili The Verve.


Vystúpeniu Jay-Zho na Glastonbury predchádzala veľká diskusia, do ktorej sa zapojil i známy provokatér Noel Gallagher z kapely Oasis. Ten povedal, že hip-hop nemá na tomto festivale čo hľadať a že Jay-Z na ňom nemá šancu. Americký raper mu na samotnom pódiu v Glastonbury pred azda najväčším publikom v jeho histórii odpovedal svojsky - zahral skladbu 'Wonderwall' od Oasis.


Oasis - 'Wonderwall' (Jay-Z karaoke verzia)

V negatívnom slova zmysle sa "zablysla" Amy Winehouse, ktorej vystúpenie podľa viacerých patrilo k jej najhorším a navyše pri ňom udrela fanúšika. 25-ročný Londýnčan však pre BBC News povedal, že incident bol len nedorozumením. "Videl som ako spoza mňa letel klobúk a narazil do Amynho účesu. Pozrela sa do davu a videla, že sa na ňu pozerám a už do mňa letela lakťom. Chytila ma za čelo a potom asi niekto na ňu niečo zozadu zakričal a zase išla do mňa."

"Ale keď sa to tak vezme, je to len o tom, že som bol vpredu za mnou sa tlačili tisícky ľudí. Je to súčasť 'Glastonbury experience'. Som len rád, že som ju mohol vidieť. Bola skvelá. A nie každý si môže povedať, že ich udrela Amy Winehouse. Rád by som si podal ruku s tým, čo hodil ten klobúk." - dodal oddaný fanúšik.


Amy Winehouse útočí na fanúšika

The Verve, vracajúci sa po jedenástich rokoch na hudobnú scénu, na festivale Glastonbury v nedeľu predstavili zopár skladieb z pripravovaného štvrtého albumu 'Forth', no nevynechali ani staré klasiky. Nechýbal samozrejme ani megahit 'Bittersweet Symphony'. Celý zoznam skladieb, ktorý The Verve na Glastonbury odohrali nájdete pod videom.


The Verve - 'Bittersweet Symphony'

'This Is Music'
'Sonnet'
'Space And Time'
'Sit And Wonder'
'History'
'Life's An Ocean'
'Velvet Morning'
'Rolling People'
'Drugs Don't Work'
'Lucky Man'
'Bitter Sweet Symphony'
'Love Is Noise'

Zdroj: Youtube.com, Nme.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti