Hlavná stránka

>

Správy

>

Hudobná jeseň vo farbách Komajoty, Nocadeň a Zuzany Smatanovej

Hudobná jeseň vo farbách Komajoty, Nocadeň a Zuzany Smatanovej

Komajota 02.09.2008 - 11:26 | Patrik Marflák

Po horúcej letnej sezóne plnej hudobných festivalov sa opäť máme na čo tešiť. Na pulty hudobných predajní totiž pribudne hneď niekoľko nových albumov, o ktoré sa postarali naši domáci interpreti, ktorí sa popri koncertovaní stihli zavrieť do štúdia a pripraviť skutočné lahôdky. Sú nimi kapely Komajota a Nocadeň. Novinku, aj keď nie albumovú, chystá aj Zuzana Smatanová.


Plodnú hudobnú jeseň odštartuje prešovská Komajota, ktorej druhý album uzrie svetlo sveta už v priebehu prvého októbrového týždňa. Bude obsahovať dvanásť dynamických skladieb, o ktorých hudobnú stránku sa postarali samotní členovia kapely bez akýchkoľvek hostí. Texty rovnako ako pri debute zverili do rúk Silvii Kaščákovej, Mišovi Balážovi a pod prevažnú časť sa opäť podpísal Jozef Husovský. O booklet sa postarala Paulína Rypáková.

Treba podotknúť, že Komajota má pred sebou neľahkú úlohu. Po vydarenom debute 'Časopriestor', z ktorého sa úspešnými rádiovými hitmi stali single 'Ráno v novinách', 'Ukradnutý' či 'Anjel' potrebujú chalani novým albumom rovnako úspešne zaujať a tým dokázať, že im miesto na slovenskej hudobnej scéne právom patrí.

Na ďalšiu slovenskú novinku nebude treba dlho čakať. Svoj piaty radový album pod názvom 'Ikony' vydá kapela Nocadeň taktiež už začiatkom októbra. Chalani sa netaja tým, že typickým prívlastkom albumu sú slová "temný a špinavý". Album je už kompletne nahraný a tak je známe, že sa na ňom nachádza 10 skladieb. Jedna z nich je čisto inštrumentálna a dostala názov 'CXXV'.

Producentsky sa pod album podpísal Robo Kopina, ktorý sa postaral o nahrávanie väčšiny nástrojov. Jedinými hudobnými hosťami sa stali členovia sláčikového kvarteta, ktorých prácu si budeme môcť najviac vychutnať v záverečnej skladbe 'Umriem pri tvojich nohách', kde robia Rasťovmu spevu doprovod iba sláčikové nástroje.

Texty sú opäť výhradným rukopisom Rasťa Kopinu. Inšpiráciu mu vraj dodala predčasná kríza stredného veku. Pilotným singlom sa stala pieseň 'Iba pár minút', ktorú Nocadeň predstavili začiatkom augusta vo svojom Myspace profile. Ku skladbe je naplánovaný videoklip, o ktorý sa postará Jaris, ktorý je aj autorom fotografií v booklete albumu 'Ikony' (viď obrázok č.3).

Takto bude vyzerať úvod hudobnej jesene, ktorú o svoje prvé DVD obohatí aj speváčka Zuzana Smatanová. DVD nosič bude obsahovať záznamy z minuloročného turné, počas ktorého sa podarilo natočiť množstvo hodín materiálu. Na to najzaujímavejšie spolu s rozhovormi a videoklipmi sa môžeme tešiť už čoskoro.

Foto: Myspace.com/komajota, Myspace.com/nocaden


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti