Hlavná stránka

>

Správy

>

Madonna a Amy Winehouse sú legovými figúrkami!

Madonna a Amy Winehouse sú legovými figúrkami!

LEGO Madonna 19.09.2008 - 15:51 | Patrik Marflák

Svetoznámy dánsky výrobca hračiek LEGO vytvoril zaujímavú novú radu svojich postavičiek. Hviezdy populárnej hudby ako Amy Winehouse, Madonna či Cliff Richard sa pri príležitosti 30. výročia výroby prvej LEGO figúrky sami stali plastovými figúrkami.


Figúrke soulovej speváčky Amy Winehouse nechýbajú tetovania, výrazne namaľované oči a samozrejme účes "včelín". Napriek tomu speváčka vo svojej lego podobe bohužiaľ vyzerá zdravšie ako je tomu v reáli. Figúrka Madonny má na sebe typicky kontroverzné vyzývavé oblečenie a Cliff Richard je v lego verzii snáď ešte väčší playboy ako v skutočnosti.

Fotografie legových figúrok Madonny, Amy Winehouse a Cliffa Richarda uverejnil britský denník Daily Mail. V blízkej budúcnosti predstavia aj lego verziu Davida Beckhama a jeho manželky Victorie, Angelinu Jolie s Bradom Pittom a ich dvojičkami, či porotcov talentovej súťaže X Factor - Simona Cowella, Cheryl Cole, Danni Minogue a Louisa Walsha.

Bohužiaľ pre verejnosť sa však žiadna z postavičiek popkultúry nedostane do pásovej výroby, ide o špeciálnu edíciu pri príležitosti osláv výročia výroby postavičiek, ktoré sa stali skutočnou ikonou skladačiek LEGO.

História lego postavičiek, ktorých už bolo vyrobených viac než 4 miliardy, sa pred tridsiatimi rokmi začala identickými panáčikmi so žltou hlavou, čiernymi očkami a podmanivým úsmevom. Postupom času sa však začali vyrábať piráti, policajti, zdravotné sestry či futbalisti. Jedným zo súčasných hitov je figúrka Darth Vadera v legu Hviezdne vojny či lego na motívy filmu Batman s postavičkami Batmana a Jokera.

Zdroj: Nme.com, Dailymail.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti