Hlavná stránka

>

Správy

>

Seal v Košiciach - čo odznelo na tlačovej konferencii

Seal v Košiciach - čo odznelo na tlačovej konferencii

Seal 24.11.2008 - 15:55 | Juraj Cagáň

Po vydarenom sobotnom koncerte Seala v košickej Steel aréne (reportáž) sa novinári premiestnili do útrob štadióna, kde na nich čakala hlavná hviezda večera so svojimi spoluhráčmi, aby odpovedali na ich zvedavé otázky. Hudba.sk mala na tejto tlačovej konferencii svoje zastúpenie, vďaka čomu Vám prinášame niektoré zaujímavé spevákove vyjadrenia.


Na Sealovi a jeho skupine bolo možné z tvárí čítať veľkú spokojnosť z toho, ako koncert dopadol. Podčiarkujú to Sealove úvodné slová "Bolo skvelé tu dnes byť".

Vo veľmi príjemnom duchu sa následne niesla celá tlačová beseda. O atmosfére večera a o tom, aká je pre hudobníkov dôležitá atmosféra a spontánna odozva od ľudí, Seal povedal: "Neustále prichádzame do nových miest, kde nepoznáme ľudí, nepoznáme divákov. Mnohí si myslia, že keď prichádzame na pódium, stlačíme pomyselný vypínač v našich hlavách a jednoducho zabávame ľudí. Ale nie je to tak. Každá show, každé vystúpenie je pre nás akýmsi vytváraním nového príbuzenstva. A ako v každej dobre rodine, chceme sa navzájom dobre spoznať. Dávame ľuďom kontakt, dostávame ho späť, pobozkáš niekoho a dostaneš bozk naspäť."

Ná záver show Seal vytiahol na pódium jednu z najoddannejších diváčok a venoval jej spoločný tanec. K tejto strhujúcej bodke večera sa vyjadril: "To mladé dievča sa celý čas veľmi dobre zabávalo. Keď toto z pódia vidíme, dáva nám to obrovské množstvo energie. Preto som ju vzal na pódium, aby zažila niečo, na čo nezabudne."

Seal mal počas celého koncertu vytvorené skvelé zázemie vďaka svojej kapele, ktorá šlapala bez chyby a bavila ľudí. Čo preňho znamenajú títo ľudia sme sa dozvedeli z jeho vyznania: "Preto tu teraz robím interview spoločne s týmto muzikantmi, pretože si ľudia myslia, že za všetkým je jedna osoba menom Seal, že si všetko robím sám. Nie je to tak, je to živý proces a my sme skvelý tím, ktorý pracuje veľmi tvrdo na tom, aby sme mali dobré koncerty."

Počas tlačovej besedy prišiel rad aj na dve otázky hudobného portálu Hudba.sk, na ktoré Seal (po celý čas uvoľený a príjemne pôsobiaci) nemenej ochotne odpovedal. V roku 2005 vystúpil Seal v bratislavskej Inchebe v rámci svojho akustického turné (ktorého som sa tiež zúčastnil), tentoraz vystúpil v Košiciach so svojou nadupanou pop-rockovou show. V tejto súvislosti sa tlačila do úst otázka, ktorá z týchto dvoch koncertných polôh je mu bližšia. "Ako hudobníci hráme vždy hudbu, ktorá je nám príjemná. Napríklad sme teraz prednedávnom vydali album soulových vecí. A to je na tom skvelé, že stále môžete hrať hudbu, ktorú mate radi. A tak dlho, ako to ľudia budú chcieť počúvať, tak dlho sa budeme snažiť hrať."

K ďalšej otázke, či je za tým nejaký špeciálny tréning, že jeho hlas znie dokonalo počas celého koncertu - zvlášť, keď okrem spievania celý koncert tancuje a neustále sa pohybuje - spevák poznamenal: "Určite môj hlas nie je vždy dokonalý, zvlášť vtedy, keď sa pohybujem po pódiu, ale ďakujem! Robím toho dosť. Človek musí zdravý, keď takto cestuje po celom svete.. Dôležité je určite zdravé stravovanie, tréning, dostatok spánku. Keď sa tak zamyslím, je tu moja rodina a tri moje deti, ktoré ma robia šťastným a ktoré ma takisto udržujú fit. Moja práca je byť spevákom, zabávať ľudí a robiť muziku. A mám veľkú zodpovednosť aj voči svojej rodine. Snažím sa udržiavať svoj hlas najlepšie ako sa dá a byť k nemu vždy veľmi kritický. Často mávam pred koncertom obavy, či som dostatočne disponovaný odohrať dobré predstavenie a nie vždy sa mi také podarí. Veľmi ma štve, keď nespievam dobre, no potom pracujem na sebe omnoho viac. Takisto moja žena je veľká profesionálka a neuznáva nepodarky (originálne vyjadrenie "...and she doesn’t take shit"). Takže keď spievam zle a ona to potom vidí na Youtube, mám doma čo vysvetľovať." (smiech)

Text a foto: Juraj Cagáň


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti