Pesničkár Tomáš Klus zatiaľ na Slovensku veľa slávy nepobral, no na českej hudobnej scéne sa stáva slovami fanúšikov doslova "zjavením" a senzáciou. Svojími autorskými piesňami, osobitým prístupom a vtipom si davy ľudí získal aj na nedávno skončenom vypredanom turné s Chinaski.
Aj napriek tomu, že Tomáš Klus je na scéne veľmi krátko, ľudia si už spolu s ním spievajú piesne ako 'Marie', 'Pocity', 'Haló, pane', 'Malčik' a 'Navěky', ktorá sa stala hitom v rádiách (7. miesto v top 100 hitparáde IFPI) a boduje vo všetkých českých TV hitparádach (Eso, T-Music, Medúza), kde videoklip stále postupuje.
Koncert v pražskej hale Incheba (20.11.), ktorá bola taktiež vypredaná, živo prenášal internetový portál TV Nova - TN.CZ a priamy prenos sledovalo 45 tisíc ľudí. Tomáš tak spoločne s gitaristom Jirkom Kučerovským, ktorý ho doprevádzal na celom turné (posledný koncert s Chinaski sa uskutočnil včera 26.11. v Šumperku), slávi veľké úspechy a album 'Cesta do záhu(d)by ako aj soundtrack k filmu Anglické jahody sa teší z veľmi dobrej predajnosti.
Tomáš Klus bude aj hosťom vianočných koncertov Anety Langerovej, kde zahrá jednak niekoľko svojich piesní a taktiež spoločne s Anetou zaspievajú po prvýkrát naživo hit 'Navěky'.
29. november - Herálec, Kulturní dům
18. december - Brno, Fléda
20. december - Praha, Palác Akropolis
Viac informácií nájdete na stránkach www.tomasklus.cz.
Zdroj a foto: Sony BMG
po | ut | st | št | pi | so | ne |
28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |