Hlavná stránka

>

Správy

>

Rytmus sa Phatovi zo Super Crooo vyhrážal fyzickým napadnutím

Rytmus sa Phatovi zo Super Crooo vyhrážal fyzickým napadnutím

Rytmus 11.12.2008 - 13:03 | Patrik Marflák

Hip-hopoví fanúšikovia v Českej a Slovenskej republike sú tento týždeň svedkami prvého veľkého medzinárodného hip-hopového "beefu" zástupcov oboch scén. Mediálne a internetové slovné prestrelky z posledných týždňov vyústili až v incident, v ktorom sa piešťanský raper vyhrážal Jamesovi Coleovi aka Phatovi z formácie Super Crooo fyzickým napadnutím. Samozrejme za prítomnosti nabúchanej ochranky a s cieľom nahrať celú záležitosť na video. Proste "úplná Amerika".


Incident sa odohral v sobotu 6. decembra, kedy mali Super Crooo (James Cole a Hugo Toxxx) odohrať koncert v Uherskom Hradišti. Rytmus, excentrický raper z piešťanskej kapely Kontrafakt, spolu s ochrankou a ostávajúcimi dvoma členmi kapely, Egom a Anešom, čakali na vysporiadanie si účtov so Super Crooo pred klubom, kde sa mal koncert odohrať. Super Crooo, ktorí dostali ešte pred svojím príchodom o tejto pravdepodobne nie veľmi priateľskej návšteve echo od organizátora, si taktiež na pomoc zavolali ochranku a po príchode do klubu došlo k stretu, ktorý James Cole bližšie popísal na svojej Myspace stránke.

"(Rytmus) Má krví podlité oči a neustále uhýbá pohledem. Je mu to evidentne nepříjemné a nejradši by to nedělal, ale musí hrát svou roli do konce. Zbytek jeho krú se snaží tvářit neutrálně až na vysokého člověka, který mi oznamuje, ať se necháme seřezat radeji hned, nebo že nás to čeká po koncertě," spomína na incident s Rytmusom James Cole zo Super Crooo. "Na to začíná příval nadávek typu srab, dosral a podobne. Jeho parta (Rytmusova) vytahuje telefony a zapíná kamery a mne dochází, že nejde o to si se mnou vyřídit konflikt, že nejde o čest nebo o nic podobného, protože kdyby mě chtěl dát, je milion daleko účinnějších a spolehlivejších způsobů, jak někomu rozbít hubu. Tady jde o to natočit na kameru jak BISEXUÁL PHAT DOSTÁVÁ FACKU."

Incident nakoniec skončil bez násilia, ale otázka je dokedy? Posledné Rytmusove slová na adresu Jamesa Colea boli, že si na Slovensku už nikdy nezahrá. Mimochodom o Rytmusovi je už dlhšie známe, že jeho známosti s "podsvetím" nie sú žiadnou fikciou, ale realitou. Takže pôjde v našich končinách o prvý "beef" typu 2 Pac vs. Notorius B.I.G.?

Ako táto situácia vlastne vznikla? James Cole, známy aj ako Phat, si v rozhovore pre magazín BBarák dovolil odpovedať na jednu z otázok slovami: "Typický blbec poslouchá buď Indyho nebo Rytmuse." (celý článok) Následne v ďalšom rozhovore reagoval Rytmus hláškou "Phat je vyjebaný bisexuál", čím narážal na to, čo sa údajne o Jamesovi Coleovi hovorí na pražskej hip-hopovej scéne. (celý článok)

Potom to už išlo akosi samé od seba a jeden vyťahoval špinu na druhého. Vyčítali si napríklad kopírovanie obalov CD-čiek. Rytmus obvinil Super Crooo, že obal i hudba na ich debutovom albume 'Toxic Funk' (2004) sú vykrádačkou rapera Koola Keitha a obalu jeho albumu 'Dr. Doom' (obrázok na porovnanie). Super Crooo naopak usvedčili Kontrafakt, že ich obal albumu 'Bozk na rozlúčku' (2007) je kopírkou CD coveru Destiny's Child - 'Destiny's Child' (porovnanie).

--
Autor článku: Peter Prasek
Foto: Martin Kubeš - Hudba.sk (1), Myspace.com/jamescoleakamcboris (2)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti