Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina EA dáva svoj nový album voľne k stiahnutiu na Hudba.sk

Skupina EA dáva svoj nový album voľne k stiahnutiu na Hudba.sk

EA 01.06.2009 - 09:19 | Patrik Marflák

Debutový album 'Way to Choose' od bratislavského dua EA si môžu fanúšikovia stiahnuť zdarma. Kapela ho ponúka na www.hudba.sk/ea. Samotné CD si priaznivci kapely budú môcť kúpiť na koncertoch, dvojica ho vydáva svojpomocne na vlastnej značke.


"Way to Choose je prvotina z nášho domáceho štúdia EA Records, na ktorej sme spolupracovali s viacerými slovenskými muzikantami. Svoj talent a energiu tejto nahrávke nezištne venovali Valér Miko, Peter "Muco" Rusňák (basgitara), Ľuboš "Ežo" Ambrózai (bicie), Adam Bajbar (basgitara), Tomáš Rojček a Nikolaj Nikitin, za čo sme veľmi vďační!" uvádza mladá dvojica hudobníkov.

"Way to Choose je zbierka našich skúseností, inšpirácií a námetov za uplynulé obdobie. Príbehy, pocity, obrazy samé o sebe... Ľudia majú možnosť spoznať nás. Čoraz viac hudby sa dnes šíri legálne prostredníctvom internetu, je to praktické a ekologické. Na koncertoch budeme predávať i tradičné CD s bookletom," hovorí speváčka a koproducentka albumu Silvia Latková. Druhou polovicou EA je Róbert Borodajkevyč.

"Pre nás je prvoradé, aby sa naša hudba dostala k poslucháčom, ktorých má príležitosť osloviť a aby sa ich rady rozširovali," dopĺňa producent a gitarista, ktorý vysvetlil aj výber média, na ktorom si fanúšikovia môžu album stiahnuť zdarma. "Way to Choose je slovenský album a Hudba.sk je slovenský portál. Po ústretovej predchádzajúcej spolupráci pri vydávaní kompilácie Best of Hudba.sk sme sa rozhodli, že pri prezentácii nášho nového albumu oslovíme práve Hudba.sk."

Na kompilácii Best of Hudba.sk, ktorá predstavila mladé talenty prezentujúce svoju tvorbu na stránkach Hudba.sk, vyšla v minulom roku skladba 'Little Box'. Nás pokračovanie spolupráce v podobe prezentácie celého albumu teší o to viac, že práve vďaka EA môžeme Best of Hudba.sk považovať za úspech. Ich skladba sa totiž stala najúspešnejším songom kompilácie.

Cieľom Best of Hudba.sk bolo rozvíriť stojaté vody slovenskej hudobnej scény a ukázať, že aj úplne neznámi hudobníci dnes robia vo svojich domácich štúdiách hudbu, ktorá dokáže zaujať. V prípade EA to platilo dvojnásobne. Zaujali totiž nielen dramaturgov Rádia_FM ale aj samotných poslucháčov, ktorí ich z pozície nasadenej novinky hitparády Top_FM vystrelili rovno na tretie miesto a v prvej desiatke sa skladba držala niekoľko týždňov. To je pre nováčika na scéne bez masívnej predchádzajúcej podpory tradičných médií fantastický úspech.

Keď sme na jar 2008 pri hľadaní interpretov na kompiláciu narazili na profil EA, hneď sme vedeli, že na Best of Hudba.sk musia byť. Mali tam však tri alebo štyri skladby, z ktorých každá bola zaujímavá. Nakoniec sme vybrali 'Little Box', aj keď to nebol typický rádiový hit. V porovnaní s väčšinou slovenského popu, ale aj alternatívy, ktoré sú orientované skôr rockovo, je totiž tvorba EA úplne o niečom inom, hudobne i textovo. Preto veríme, že si aj album nájde svojich priaznivcov.

Debutový album Way to Choose od kapely EA si môžete stiahnuť na stránke www.hudba.sk/ea. Prípadne im tam môžete zanechať aj svoj odkaz.

Zoznam skladieb albumu EA – 'Way to Choose' (2009):

1. Spirit
2. Interlude I.
3. Little box
4. Calling Out
5. Way to Choose
6. Perfect Circle
7. Goodbye
8. Pirate
9. Aotearoa
10. Interlude II.
11. Misunderstood
12. Morning Nap
13. Voodoo
14. Interlude III.

--
Text: Patrik Marflák
Foto: www.hudba.sk/ea


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti