Hlavná stránka

>

Správy

>

Rytmus a Tina inšpirujú deti z detských domovov

Rytmus a Tina inšpirujú deti z detských domovov

Rytmus 17.06.2009 - 11:59 | Patrik Marflák

Občianske združenie PRO VIDA organizuje pre deti z detských domovov Tanečný víkend, ktorým chce povzbudiť ich schopnosti, nadanie a hlavne sebavedomie. Akcia sa uskutoční v sobotu 20. a v nedeľu 21. júna v bratislavskom Relaxx centre na Einsteinovej ulici, kde si budú môcť vyskúšať rôzne hip-hopové tanečné štýly.


V rámci projektu sa stretnú aj so slovenskou R&B speváčkou Tinou, ktorá len prednedávnom vydala svoj tretí štúdiový album 'Veci sa menia', a raperom Rytmusom z formácie Kontrafakt. Obaja interpreti deťom porozprávajú o svojich začiatkoch.

"Deti týmto podujatím získajú príklady, ktoré im môžu pomôcť ľahšie prekonávať ťažkosti a upevniť v nich vlastnosti, akými sú odhodlanie a vytrvalosť," okomentovala ich prítomnosť psychologička Katarína Buzgovičová z Detského domova Nádej v Bernolákove, ktorý sa na podujatí tiež zúčastní.

Pozvania na Tanečný víkend prijali aj detské domovy z Podunajských Biskupíc, Trnavy a Levíc. Myšlienka projektu vznikla kvôli náročnej integrácii mladých ľudí z detských domovov do spoločnosti, keďže ich sebavedomie a motivácia k naštartovaniu osobnej kariéry je veľmi nízka. Organizátori podujatia kladú dôraz na výchovný charakter tanečných a diskusných vystúpení.

"Pri práci s deťmi z detských domovov sme si všimli, že pre mnohé z nich je spôsobom sebapresadenia sa tanec, preto sme celý projekt orientovali práve sem. Žiaľ, mnohé nemajú motiváciu a prirodzenú autoritu rodiny, čo znamená, že potrebujú hľadať iné formy osobných vzorov," vyjadril sa predseda občianskeho združenia PRO VIDA Ladislav Kossár. "Verím, že práve prerozprávanie pozitívnych a negatívnych míľnikov vývoja kariéry úspešných umelcov v nich upevní vieru v samých seba a podnieti ich na sebe pracovať," dodal Kossár.

Agentúru SITA informovala PR manažérka občianskeho združenia PRO VIDA Eva Sérová.

--
Zdroj: SITA
Foto: Igor Daniš - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti