Hlavná stránka

>

Správy

>

Zuzka Smatanová má hotový dvojalbum

Zuzka Smatanová má hotový dvojalbum

28.08.2009 - 15:21 | Peter Lehotský

Speváčka Zuzana Smatanová má za sebou náročné, ale zároveň mimoriadne úspešné leto. Odohrala množstvo hudobných festivalov a popri tom sa stihla spolu so svojou kapelou zavrieť do nahrávacieho štúdia a pripraviť nový štúdiový album. A aby toho nebolo málo, tak pripravila rovno dvojalbum, pozostávajúci z anglického a slovenského disku.


Prácu na ňom dokončila začiatkom tohto týždňa. Jeho oficiálne vydanie je naplánované na 12. októbra.

Vydávať dvojalbumy nie je v našich končinách bežné. Avšak v Zuzkinej hlave zrel tento nápad už dlhšiu dobu:

"Už dávno som si to vysnívala, len som čakala na vhodný čas, kedy budem mať dostatočný počet pesničiek, aby som to mohla zrealizovať. Vedela som, že tie dva disky musia byť od seba odlišné, aby to malo svoje opodstatnenie, takže som vlastne pracovala a skladala za dvoch."

Už práca na jednom albume je časovo náročná a nieto ešte práca na dvojalbume. Zuzka však svoj dvojalbum skompletizovala za pomerne krátky čas. Pesničky začala písať v novembri minulého roka. Priebežne ich skladala do konca júna. Vôbec prvou skladbou bol jej aktuálny singel 'Daj ruku do mojej ruky'.

Do nahrávania anglického disku sa pustila spolu s kapelou v júni a nasledujúce dva mesiace pracovala na slovenskom disku.

Dva nosiče v tomto prípade znamenali aj spoluprácu s dvomi skupinami muzikantov.
Na slovenskom spolupracovala Zuzana so svojou kapelou a na anglickom iba s producentom Marošom Kachútom a dvoma hosťami, ktorí nahrali husle a basu. Toto rozdelenie bolo zámerné. Jeho cieľom bolo disky od seba rozlíšiť pohľadom a rukopisom iných muzikantov.

O období skladania a jeho výnimočnosti nám porozprávala samotná speváčka: "Teším sa, že mám prácu na albume už za sebou, i keď som si toto obdobie naozaj užívala. Bolo to pre mňa výnimočné obdobie skladania, pretože obvykle zvyknem počas roka zložiť dvanásť až trinásť pesničiek a teraz som napísala rovno dvadsať, takže asi práve toto obdobie malo byť to obdobie dvojalbumu ."

Nie je žiadnym tajomstvom, že album mal obsahovať duet so spevákom, ktorého meno Zuzka dodnes neprezradila: "Duet som avizovala, no pre krátky časový úsek sme ho žiaľ nemohli teraz uskutočniť, čiže na albume zatiaľ nebude, ale odkladáme ho na jar, takže zatiaľ stále neprezradím, s kým si ho zaspievam."

Rúškom tajomstva zahalila Smatanová aj názov pripravovaného dvojalbumu. Ten už má síce vymyslený od obdobia, kedy o dvojalbume ešte len snívala, ale na jeho názov si ešte musíme počkať.

Súčasťou každého CD je aj jeho vizuálna stránka, teda booklet. Na otázku s kým na ňom Zuzka spolupracovala a či sa realizovala aj v tejto sfére nám speváčka prezradila: "Spolupracujem na ňom s mojim grafikom, ktorý mi robí aj vizuál mojej webovej stránke. Booklet aj vzhľad albumu som si vymyslela ja, takže celú svoju predstavu som vysvetlila aj fotografovi Jakubovi Klimovi, ktorý mi ju pomohol zrealizovať. Všetky práce na albume uzavrieme do konca augusta a potom už len pošleme do tlače!"

Text: Miroslava Kuracinová
Foto: archív Zuzany Smatanovej


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti