Hlavná stránka

>

Správy

>

Víkendové obhliadnutie: Vadim Bušovský a jeho rockový gitarový workshop prekonali všetky očakávania!

Víkendové obhliadnutie: Vadim Bušovský a jeho rockový gitarový workshop prekonali všetky očakávania!

28.11.2009 - 16:33 | Peter Lehotský

Malá sála DK Lúky v bratislavskej Petržalke naplnená do posledného miesta privítala v sobotu 21. novembra priaznivcov poctivej rockovej gitary. Tá správna "chémia" medzni nimi a slovenským gitarovým majstrom nenechala na seba dlho čakať. Akcia, ktorá nemá v súčasnosti na slovenskom teritóriu obdoby, mala za úlohu podporiť mladých hudobníkov v ich túžbe po hudobnom vzdelávaní ako aj pozdvihnúť kvalitnú gitarovú hudbu ako takú.


Rockový hráč nielen hrou a vizážou, "rocker z ulice" Vadim Bušovský, previedol fanúšikov hudobnou teóriou.

A samozrejme predviedol praktické ukážky svojho umenia v autorských skladbách ako 'Sunrise', 'Odpustenie blizkym', 'Bucciato' (Vadimpolkeblavy) či 'Na kolenách pt.2' (Dorian Gray).

Aktuálny album Dorian Gray s názvom 'Aj teba sa to týka' so svojím drásavým rockovým soundom je momentálne jedným z najlepších príkladov toho, ako sa to má, aby to bolo "svetové".

Jedným z vrcholov večera bola i "jam show" študentov Vadima Bušovského, Adama Nošku a Romana Šabika, ktorí predviedli, ako vnímajú súčasný rock slovenskí teenageri.

Na poslednú chvíľu ohlásené prekvapenie večera, Peter "Feďa" Fedorčák hrajúci na skutočne zriedkavom strunovom nástroji s názvom "chapmanstick" doplnil workshop o ďalšiu farbu na plátne tohto večera.

Vďaka partnerom akcie si odniesli žrebovaní výhercovia z tohto večera okrem bohatých zážitkov i darčeky ako gitara Fender Squier, gitarové kombo či ďalšie zaujímavé ceny.

Akcia, ktorá sa nakoniec zmenila na typickú rockovú oslavu bola ukončená v neskorých večerných hodinách autogramiádou a živý záujem o videozáznam z akcie napovedá, že bude zrejme nasledovať i pokračovanie.

Organizátori akcie potvrdili, že plánujú realizáciu podobných akcií i v ďalších mestách Slovenska a pre všetkých zvedavcov pripravia krátky zostrih večera ako predkrm pred ďalším "rockovaním" Vadima Bušovského a jeho hostí.
Text: Vladimír Skala
Foto: Dominik Bugár - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti