Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič predstavil svoj sólový projekt 'Good Luck Freedom'

Peter Bič predstavil svoj sólový projekt 'Good Luck Freedom'

15.12.2009 - 08:47 | redakcia

Prvá sólová doska gitaristu IMT Smile Petra Biča už o niekoľko týždňov vyjde na klasickom CD nosiči. Kapela si odskočila zo štúdia medzi ľudí, aby tak otestovala, ako na Petrove skladby zareaguje publikum. Pre svoju kapelu našiel Peter názov, nad ktorého významom budeme ešte dlho premýšľať. Dámy a páni, toto je Good Luck Freedom.


Prvé dve živé ochutnávky skladieb z pripravovanej Petrovej sólovej dosky sa konali v Košiciach a Prešove.

Spolu s Good Luck Freedom sa predstavila mladá košická kapela Siempre.

Košický Beer House aj prešovský Bizarre Music Café zažili, ako sa hovorí, "plnku," čo len potvrdzuje silné fanúšikovské zázemie mladých Siempre, ako aj veľký záujem o Petrov sólový projekt, ktorý ešte oficiálne nevyšiel.

"Veľmi ma teší, že prišlo toľko ľudí. Atmosféra bola úžasná," neskrýval nadšenie Peter Bič, ktorý sa nevie dočkať vydania svojej sólovej prvotiny. A nielen on.

"Nepoznám na Slovensku viac sexi rockového gitaristu," prezradila o Petrovi jeho fanúšička Katka, ktorá si nenechala ujsť prešovský koncert a dodala, že "to cédečko chcem mať doma."

Názov 'Good Luck Freedom' znie ako reakcia na kultové heslo "Sex Drugs and Rock'n'Roll".

Materiál, ktorý kapela predstavila, koketuje s rockovou muzikou a zakaždým inak. Zvuk kapely nie je tuctový a od drevného "slovenského" soundu je nadobro vzdialený. Fanúšikovia sa môžu zasnívať počas skladby 'Dážď', ktorá je najobľúbenejšou pesničkou speváčky Dášky, ktorá ju aj takto uviedla na koncerte.

Ak máte chuť na niečo epickejšie, započúvajte sa najbližšie do skladby 'Obchodník', ktorú Peter uviedol dvojminútovým gitarovým sólom.

"Nestáva sa často, aby publikum tlieskalo hneď v úvode skladby. Nečakal som takúto reakciu," približuje gitarista atmosféru prešovského koncertu. Klenotov na albume však bude viac.

Kapela plánuje ďalšie vystúpenia po Novom roku. "Album však vyjde už o niečo skôr. Veď sa blížia Vianoce," zavtipkoval Peter Bič v závere večera.

Redakciu portálu Hudba.sk informoval Eduard Kopček, PR manažér Petra Biča.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti