Hlavná stránka

>

Správy

>

The Bridgeheads dokončili trojročnú prácu na albume

The Bridgeheads dokončili trojročnú prácu na albume

The Bridgeheads 04.05.2010 - 15:57 | Patrik Marflák

Slovenská skupina The Bridgeheads ukončila tri roky trvajúcu prácu na debutovom albume. Spevák Tomáš dAsK včera prerušil mlčanie a odkazom na oficiálnej stránke Thebridgeheads.com upovedomil fanúšikov, že v najbližších dňoch ohlásia názov albumu ako aj dátum a spôsob jeho vydania.


O tom, že by mohlo ísť o naozaj výnimočné dielo, svedčí nielen doba jeho nahrávania. Čo-to nám frontman skupiny o nahrávke prezradil už začiatkom roku 2008. "Chcem spraviť album, ktorý by som sám chcel počuť. Bude v ňom smútok, radosť, vzdor, všetky emócie, ktoré máme v sebe... Ale aj rešpekt k hudbe. Určite to bude najsilnejšia nahrávka, akú sme spravili. Máme silné melódie, plnú hlavu nápadov a nechceme podceňovať inteligenciu poslucháča," prezradil pre Hudba.sk pri príležitosti našej tradičnej koncoročnej ankety.

Skupina The Bridgeheads vznikla v roku 2007 a jej zostavu tvoria Tomáš dAsK, Jozef Lemee a Michal Wizb. Bývalí členovia The Bridge sa rozhodli pokračovať v spoločnej tvorbe ako nová kapela len s dvoma gitarami, bicími a spevom. Tomáš vyhodil na svojej gitare strunu A, aby dosiahol basovejší gitarový zvuk hraním na oktávach, a všetky vyššie položené gitarové party prenechal na Jozefa. Kapela tak vytvorila svoj terajší špecifický gitarový zvuk bez basgitary, ktorý predstavila na všetkých koncertoch posledných dvoch turné.

Trio debutovalo s EP Things, ktoré bolo nahrané v Londýne a na jeho mastrovaní sa podieľal Streaky (spolupracoval aj s Depeche Mode, Kasabian, Mobym, The Stone Roses, The White Stripes a ďalšími). EP, ktorého skladby si môžete vypočuť aj v profile kapely na www.hudba.sk/bridgeheads, vyšlo v Británii vo vydavateľstve značkou Kubic Records, v Čechách pod X Production, a bolo celosvetovo sprístupnené na internetový predaj. Kapela po jeho uvedení absolvovala turné, ktoré zahŕňalo viacero koncertov v Anglicku, Nemecku, Poľsku, Čechách a na Slovensku. Vystúpila v legendárnych londýnskych kluboch ako Bull & Gate, Rhythm Factory, 93 Feet East či The Comedy, kde začínali kapely ako Muse, The Manic Street Preachers, Radiohead, Blur, Coldplay, PJ Harvey, Bloc Party a iné.

Viac informácií o albume bardejovskej kapely, ktorá už niekoľko rokov pôsobí v Londýne, prinesieme onedlho.

Informáciu o dokončení albumu a nové promo fotky The Bridgeheads pre Hudba.sk poskytla Patrícia Kochanová, manažérka kapely.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti