Hlavná stránka

>

Správy

>

Jean Michel Jarre si na slovenskú kuchyňu nepotrpí

Jean Michel Jarre si na slovenskú kuchyňu nepotrpí

Jean Michel Jarre 10.05.2010 - 15:17 | Patrik Marflák

Jeden z priekopníkov elektronickej hudby, Francúz Jean Michel Jarre, zavíta na Slovensko opäť po osemnástich mesiacoch. V Bratislave (NTC, 27. mája) a Košiciach (Steel Aréna, 28. mája) v rámci svojej šou Best Of Live sľubuje ohromujúce efekty, pripravená je aj megaprojekcia. Muzikant vraj nemá na organizátorov špeciálne požiadavky. Okrem náročnej techniky si však dovezie aj vlastného kuchára.


Laserová šou bude kombinovaná s megaprojekciou premietanou na obrazovke s rozmermi 30 x 9 metrov. Obrazovka bude umiestnená šesť metrov za pódiom s veľkosťou 18 x 9 metrov. V košickej Steel Aréne budú musieť organizátori odstrániť napríklad bočné mantinely, keďže nosníky rampy budú vzdialené 36 metrov, čo je viac ako je šírka ľadovej plochy na zimnom štadióne.

Svetelnú techniku privezú štyri kamióny, rampu dovezú ďalšie autá. Jarreho muzikantov privezie samostatný autobus, ďalší 40 pomocníci pricestujú dvoma autobusmi. Organizátori musia podľa pokynov zabezpečiť tri stravovacie miestnosti s tečúcou teplou aj studenou vodou. Hudobníkova šatňa musí obsahovať gauč, koberec, stolík, kreslo a veľké zrkadlo. Miestnosť má byť vyvetraná, ale nie studená. Na jednu šou je potrebné zabezpečiť sto uterákov. Chladené šampanské musí odsúhlasiť manažér.

Na samotné nakladanie a vykladanie svetiel a nástrojov je potrebných minimálne 14 "domácich" pomocníkov. Catering si členovia tímu hudobníka zabezpečia sami. Potrební sú dvaja asistenti ku kuchárovi, jeden pomocník (runner), ktorý bude zabezpečovať chýbajúce predmety a produkty. Ďalej je potrebné zabezpečiť jedného runnera k vykladačom nástrojov, osem horolezcov a tiež tlmočníka.

Jean Michel Jarre je muzikantom, ktorý na hudobnom poli pôsobí už od roku 1972. Rodák z Lyonu sa preslávil gigantickými koncertmi, ktoré navštívili desaťtisíce ľudí. V roku 1997 sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov, keď na jeho koncert v Moskve prišlo neuveriteľných 3,5 milióna ľudí. Autor 18 štúdiových nahrávok predal celosvetovo viac ako 80 miliónov albumov a okrem viacerých ocenení - napríklad Osobnosť roka 1976 podľa časopisu People, sa môže pýšiť aj tým, že podľa neho pomenovali asteroid - 4422 Jarre. Šesťdesiatjedenročný hudobník je ženatý s francúzskou herečkou Anne Parillaud a má tri deti.

Agentúru SITA informoval Michal Očovan z agentúry EPG Rock On.

--
Zdroj: SITA
Foto: Juraj Cagáň - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti