Hlavná stránka

>

Správy

>

Žilinskej skupine Chimera pokrstí debutový album Zuzana Smatanová

Žilinskej skupine Chimera pokrstí debutový album Zuzana Smatanová

Chimera 13.05.2010 - 14:06 | Patrik Marflák

Skupina Chimera na čele so speváčkou Dominikou Matušinskou pokrstí svoj debutový album 25. mája v Estrádnej sále Domu odborov v Žiline. Do jej "Paralelných svetov", ako znie názov albumu, sa pokúsi nazrieť aj Zuzana Smatanová, ktorá album pokrstí a zahrá so svojou kapelou koncert. Nádejná žilinská formácia v rámci svojho krstu odohrá pesničky z debutového albumu ale aj štyri úplne nové skladby.


Album Paralelné svety vyšiel koncom roka 2009 pod hlavičkou vydavateľstva Monitor EMI. Skupina Chimera je vďaka tomuto počinu označovaná za čerstvý vietor na slovenskej pop-rockovej scéne. Po prvom singli V paralelnom svete, ku ktorému bol aj natočený videoklip v réžii Davida Beránka, prichádza do rádií druhý singel s názvom Z pavučín. Skupina pri tejto príležitosti otvára na stránke Chimera.sk svoj oficiálny fanklub.

B I O G R A F I A

Chimera je žilinská skupina, ktorú začiatkom roka 2004 založili spolužiaci zo základnej školy - Dominika Matušinská (spev, gitara), Robo Andrejko (gitara, piano), Milan Garbier (basgitara) a Ján Andrejko (bicie). Skupina pôsobí v tomto zložení dodnes. V roku 2005 začal pre kapelu písať texty Juraj Michalič - autor pomenovania "Chimera", čo bol najprv iba názov prvej piesne, ktorá vzišla z ich vzájomnej spolupráce, no neskôr si ho osvojila aj skupina. Približne o rok neskôr kapela svojpomocne vydala eponymný EP album, ktorý obsahoval päť nových skladieb, s ktorými sa skupina začala dostávať do povedomia širšej verejnosti.

Úspech prvého EP si všimlo aj vydavateľstvo Sony Music (vtedy ešte Sony BMG), s ktorým kapela v roku 2007 podpísala zmluvu na vydanie albumu. Kapela okamžite začala pripravovať materiál na debutovú dlhohrajúcu nahrávku a v lete 2008 boli skladby hotové. Ich nahrávania a produkcie sa chopil Martin Migaš z prešovského štúdia Perina, avšak pre jeho vážne zdravotné problémy sa proces nahrávania posunul takmer o pol roka. Album 'Paralelné svety' bol napokon dokončený začiatkom minulého roka, no jeho vydanie ešte pozdržala zmena vydavateľstva na Monitor EMI. Prvý singel sa v rádiách objavil v lete 2009, samotný album vyšiel 26. októbra 2009.


Chimera - V paralelnom svete

Viac sa o skupine Chimera dočítate v rozhovore a v recenzii albumu Paralelné svety.

Redakciu Hudba.sk informoval a fotografie poskytol Robo Andrejko z kapely Chimera.

--
Foto: Chimera.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti