Hlavná stránka

>

Správy

>

Trenčianske duo YouCoco vydáva debutový album s názvom Big Now!

Trenčianske duo YouCoco vydáva debutový album s názvom Big Now!

Youcoco - Big Now! CD cover 02.06.2010 - 15:03 | Patrik Marflák

Každý, kdo len trochu sleduje dianie na slovenskej nezávislej hudobnej scéne, už o trenčianskej kapele YouCoco niečo počul. Povesti o čerstvom vetre, nádeji a veľkom objave môžu vždy znamenať čokoľvek, ale debutový album Big Now!, ktorý práve vychádza na značke Deadred / Starcastic Records je jasný a pádny argument - dôkaz namiesto sľubov.


Dostatočne sexi, aby si vás pritiahli k sebe a omotali okolo prstu a pritom dostatočne drzé na to, aby ani na chvíľu neprestalo byť jasné, kto tu rozdáva karty. Trinásť skladieb na debutovom albume oblieka surové koncertné verzie do jednoduchých, ale funkčných aranží, v ktorých YouCoco s minimálnými prostriedkami dosahujú maximálny efekt. Ich chytľavé piesne sú ako hra mačky s myšou - získavajú na podmanivosti a než sa spamätáte, ste v pasci, z ktorej sa vám nechce von.

Album Big Now! predstavuje ideálny model: schopnosť písať dobré piesne v spojení s profesionálnou a premyslenou štúdiovou prácou. Nahrávku v štúdiu Garage ONE produkovala dvojica Matúš Homola (The Autumnist, Nylon Union) a Karol Mikloš, ktorá z neho vytvorila z neho jukebox nabitý hitmi.

Dvojica kamarátok Radmila K. (gitara, spev) a Ria B. (bicie) založili kapelu spočiatku len ako prostriedok na spoločné trávenie voľného času. Svojím špecifickým zvukom a osobitým prejavom však rýchlo na seba strhli pozornosť bez toho, aby disponovali čo len jedinou oficiálnou nahrávkou. Stačili sporadické demáče, pár koncertných záznamov a hlavne šepkanie o bezprostredných živých vystúpeniach, plných hitoviek zvukovo ohlodaných úplne na kosť. Surový zvuk gitary, geniálne jednoduchá rytmika, drzý spev a kúzelne chytľavé melódie pripomenú tvorbu PJ Harvey, Beat Happening, Liz Phair či The Kills.

Aktuálny singel Afrika, vrátane remixov od The Autumnist, Sporto či Karaoke Tundru, si môžete stiahnuť zdarma.

Zoznam skladieb albumu YouCoco - Big Now!:

1. Hello
2. Maybe On Monday
3. Afrika
4. Deal
5. Memories Of Yesterday
6. Future Pilots
7. Who Is Great?
8. Rider
9. Doctor
10. HuHu
11. Love Or Hate
12. Smile
13. Kirk

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Martin Turzík z vydavateľstva Deadred Records. Viac na weboch Myspace.com/youcoco, Starcastic.cz a Deadred.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti