Hlavná stránka

>

Správy

>

O tri týždne otvorí svoje brány multikultúrny Easthetic festival

O tri týždne otvorí svoje brány multikultúrny Easthetic festival

Easthetic Festival 2010 04.06.2010 - 07:54 | Patrik Marflák

Už o tri týždne, v piatok 25. júna presne o 14:00 otvorí po prvý raz svoje brány Easthetic festival. Na Zemplínskej šírave v stredisku Lúč bude nasledujúce dva dni až do skorého nedeľňajšieho rána doslova pretlak kultúry.


O hudobný program sa postará francúzska skupina Nôze, maďarskí Realistic Crew či českí WWW. Domácu scénu zastúpia okrem iných aj Lavagance, Talkshow, The Uniques, Billy Barman, Home Made Mutant, Chiki liki tu-a, Puding pani Elvisovej, The Swan Bride, The Autumnist, Amphibios, Marián Čekovský, Vec, Zverina, Haf či dídžeji B-Complex a L Plus.

Easthetic festival, ktorý chce byť alternatívou ku komerčným hudobným prehliadkam na východe Slovenska, poskytne priestor aj fanúšikom tanečnej hudby v rámci Nu Spirit stageu.

"Na Easthetic sa teším s celou našou kapelou, pretože milujeme východ Slovenska, teda najmä dievčatá, a hlavne páči sa nám line-up festivalu, ktorý je na prvý pohľad very friendly, čo sa slovenskej scény týka. Na Zemplínskej šírave som ešte nikdy nebol, tak dúfam, že v piatok pod pódiom bude najviac ľudí na Talkshow, nech na United Islands of Prague odchádzame spokojní," povedal frontman formácie Talkshow Andreas Imrich.

K festivalu sa vyjadril aj spevák kapely The Swan Bride Matej Rafa. "Easthetic má úžasný line-up hlavne preto, že je postavený na slovenských kapelách. Neviem, či sme niekedy takto boli všetci niekde spolu, takže sa tešíme nielen na koncert, ale i na párty po ňom. Konečne je na východe takýto festival. Dúfame, že sa naň ľudia prídu pozrieť, zabavia sa a dajú šancu organizátorom, aby to mohli zopakovať a festival rozvíjať," povedal na adresu podujatia.

Návštevníci sa okrem hudby budú môcť zúčastniť sa maliarskych i sochárskych workshopov, či vyskúšať si streetart. Svoje fotografie z koncertov predstaví fotograf Igor Daniš. Priestor dostanú aj divadelníci, konkrétne pantomimická skupina DETO, študenti DAMU z Prahy, bábkoví divadelníci Tralala číkovia či košickí divadelníci združení okolo herca Petra Cibulu. O bábkové divadlo pre dospelých sa postará Dezorzovo lútkové divadlo a prezentovať sa bude aj projekt Pecha Kucha či nezisková organizácia Voices známa okrem iného aj svojim pravidelným programom Voices Live.

Permanentky na premiérový Easthetic festival: music & multimedia art days sa v sieti Ticketportal predávajú v júni za 17 Eur. Na mieste bude lístok stáť 19 Eur.

Redakciu Hudba.sk informoval Ján Papač, PR manažér festivalu Easthetic. Viac na oficiálnej stránke podujatia www.easthetic.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti