Hlavná stránka

>

Správy

>

Som bez obáv, napísal Andy Ďurica v SMS Márii Čírovej

Som bez obáv, napísal Andy Ďurica v SMS Márii Čírovej

Andy ?urica 26.11.2010 - 09:40 | Miroslav Meňhert

Mária Čírová a jej nový singel Bez obáv ovládli slovenské rádia. Textársky sa pod skladbu podpísal Andy Ďurica, ktorý celú lyriku vytváral najmä prostredníctvom početných telefonátov medzi ním a Máriou.


"Mária je mladá talentovaná bytosť plná energie a osobne ju vnímam ako čistú dušu, ktorej, ako jednej z mála, môžu ľudia skutočne veriť, čo spieva. Zdá sa mi, že sa vo svojich piesňach na nič nehrá a to, čo spieva, je pravdivé. Preto aj text k skladbe Bez obáv je jednoducho o tom, že kým sme s ľuďmi, ktorých milujeme, tak jedine vtedy dokážeme prežiť život bez obáv."

"Možno to znie ako večné klišé, ale skúsme chvíľu fungovať na vlastnú päsť a som si istý, že toto klišé nám zrazu začne chýbať," zamyslel sa Ďurica.

V refréne sa Andy nechal inšpirovať slovami z manželského sľubu – v šťastí, nešťastí, v zdraví, chorobe. Život to však zariadil tak, že text vznikal v čase, kedy Mária Čírová ležala v nemocnici. "S Máriou sme spolu na horúcej linke lúštili, čo práve prežíva a akú by chcela novú pieseň. Refrén prišiel úplne ako blesk z jasného neba, až som musel zaparkovať a hneď jej chcel ho v sms-ke poslať. Som rád, že sa podarilo napísať niečo, čo snáď neznie ako univerzálna práca na kľúč a ešte viac ma teší, že sa v tom práve Mária sama našla."

"Ako textár nenápadne vkladám do každej piesne aj kúsok svojho súkromia, no v prvom rade sa snažím ušiť pesničku najmä na interpreta, ktorý ju bude spievať. Tu som chcel, aby to bol práve Máriin príbeh, aby vedela o čom spieva, a aby to bola silná pesnička o tom, ako jej najbližšie okolie dodáva istotu a energiu, vďaka ktorej môže žiť aj medzi búrkami v pohode a bez obáv," dodal s úsmevom Andy Ďurica.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Imrich Makó, PR manažér Andyho Ďuricu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti