Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name po vydaní živého DVD už rozmýšľajú nad novým albumom

No Name po vydaní živého DVD už rozmýšľajú nad novým albumom

No Name 17.12.2010 - 18:40 | redakcia

Hudobná skupina No Name nedávno vydala druhé živé DVD s názvom V rovnováhe tour. Rovnako ako v prípade prvého "živáku", aj tentoraz nahrávka zachytáva koncert v Prahe, no namiesto Sazka Arény (terajšej O2 arény) sa hudobníci z Košíc predstavili v Tesla aréne, konkrétne 27. novembra 2008.


Podľa speváka populárnej kapely Igora Timka ich oslovili ľudia z Českej televízie a nad ponukou na zaznamenanie koncertu ani sekundu neváhali. "Nakrútili sme to v rámci cyklu ČT Live a po dvoch rokoch, keď sa utriasla celá exkluzivita, sme to vydali ako DVD. Každá kapela túži mať svoje turné zvečnené, pretože príprava naň trvá aj trištvrte roka. My sme ten výsledný záznam videli prvýkrát asi pred desiatimi dňami a bubeník k tomu poznamenal len toľko, že tam hráme tak dobre, že by sme sa mali učiť sami od seba," povedal Igor Timko.

Nové koncertné DVD obsahuje klasické hity ako Žily alebo Ty a tvoja sestra, no aj vtedy aktuálny singel Duša a ja či skladbu Len tak stáť, ktorá nahrávku otvára. DVD obsahuje dovedna 20 piesní a množstvo fotografií.

No Name koncertujú v Česku v posledných rokoch veľmi často a ich popularitu dokazuje aj zisk ďalšieho českého Slávika v zahraničnej kategórii Slavíci bez hranic. "Je normálne byť častejšie v Česku ako na Slovensku. Česko je totiž opticky dvakrát väčšie ako Slovensko, no ich ekonomická sila je dokonca viac než trikrát väčšia. Hrávame tam festival za festivalom, je to oveľa väčší trh. Keby naša skupina bola populárna v Poľsku, tak by sme ešte častejšie hrávali tam, lebo je tam najviac možností na koncertovanie. Samozrejme vždy sa na to treba pozerať tak, že porovnávať sa môžu iba kapely, ktoré sú podobne známe v oboch republikách. Práve preto sa môžu porovnávať iba kapely ako Elán, Team, No Name alebo Horkýže Slíže," vysvetlil líder formácie.

Koncertovanie No Name aj po rokoch stále napĺňa a umožňuje im vyhýbať sa nehudobným zárobkovým aktivitám. Vystúpenia majú v súčasnosti naplánované dokonca až do leta 2012. "Je to výborný pocit, žiť iba hudbou. Nemusíme podnikať v ničom inom, nemusíme tunelovať a máme za čo žiť. Samozrejme, že to nie sú milióny, ale máme za čo deťom zaplatiť gymnastiku, školné, prípadne ísť na dovolenku. Žije sa nám dobre," povedal Igor Timko. "Je to aj otázka toho, komu čo stačí, či je dovolenka v Chorvátsku veľa alebo málo," nadviazal na jeho slová najmladší z klanu Timkovcov - gitarista Dušan.

No Name sa po vydaní DVD V rovnováhe tour už pomaly, ale isto sústreďujú na ďalší štúdiový album. Na nasledovníkovi tri roky starej nahrávky V rovnováhe (2008) by mali začať pracovať po vianočných sviatkoch, zrejme niekedy v polovici januára. "Igor nám už asi pred dvoma týždňami púšťal nejaké ukážky. Mal som z toho dobrý pocit. Do trinásteho januára máme voľno, potom sa dohodneme na ďalšom spoločnom postupe," priblížil Dušan Timko. Bratia - hudobníci sa zhodli, že iný ako profesionálny prístup v ich prípade ani nepripadá do úvahy a preto musia mať veci naplánované.

"Na tejto úrovni sa to ani nedá robiť inak. Ak si chceme zachovať isté postavenie, tak to treba brať profesionálne. My si uvedomujeme, že sa živíme tým, čo nás baví a v tomto smere je náš život nadštandard. Mnoho ľudí má pocit, že stačí jedna vydarená pesnička a peniaze sa hrnú. To nie je pravda. Od minulého týždňa sme spravili asi 2700 kilometrov. Boli sme v Mladej Boleslavi, Liberci, Chebe, dvakrát v Plzni, tiež v Prahe, Olomouci, Ostrave, Třinci. Denne máme po dvanásť rozhovorov a nerobíme ich spôsobom, že niekomu voláme z jedného miesta. Je to o dlhodobej práci. Toto jediné má zmysel," dodal na záver rozhovoru Igor Timko.

--
Text: SITA
Foto: Magdaléna Vinterová - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti