Hlavná stránka

>

Správy

>

Anketa 2010/11: The Swan Bride má za sebou hektický rok plný koncertov

Anketa 2010/11: The Swan Bride má za sebou hektický rok plný koncertov

The Swan Bride 04.01.2011 - 23:01 | Patrik Marflák

V roku 2010 sa fanúšikovia skupiny The Swan Bride dočkali dlhohrajúcej platne. Na debutové EP Monsters in your Drawers (2007) na jar nadviazali albumom s názvom 2. Po nabitom zvyšku roka plánujú zvoľniť tempo a začať s písaním novej hudby.


"Podľa mňa bol rok 2010 hektický, lebo sme veľa hrali a cestovali. Vydali sme album a následne sme ho promovali, natočili videoklip. Hrali sme s veľkými kapelami (Foals), videli sme, ako to celé funguje a myslím, že sme si vytvorili už nejaké to meno. Dúfam, že sa ľudia na našich koncertoch bavili a že náš album v nich vyvolal nejaké pocity," zhodnotil rok z pohľadu kapely frontman Matej Rafa. "Malý krok pre ľudstvo, veľký skok pre The Swan Bride... Vydali sme album a odohrali dosť veľa koncertov, týmto chceme poďakovať všetkým, ktorí si to užili s nami. A to je vlastne všetko, nič iné sme nestihli," doplnil so smiechom basák a textár Fuxo.

"Čo sa týka hudobnej scény, vyšlo veľa dobrej hudby, ako vo svete, tak aj u nás... Čiže myslím, že to bol vcelku kreatívny rok," dodal spevák Maťo, ktorý sa okrem toho priznal aj ku svojim minuloročným nehudobným radostiam a sklamaniam: "Mňa najviac potešil výsledok volieb na Slovensku, je to záblesk nádeje. A osobne ma najviac sklamalo, že som prišiel o vodičák vďaka našim 'skvelým' policajtom, ktorí si urobili tržbu na východe z festivalu, namiesto toho, aby vyšli v ústrety a otáčali autá naspäť na parkovisko."

V roku 2011 sa chce kapela sústrediť najmä na tvorbu. "Chceme si trošku oddýchnuť, predsa len ten vír práce a neustáleho koncertovania nedáva veľa priestoru na tvorbu. Potrebujeme predýchať všetky veci, čo sme zažili, a to, čo sme absorbovali, nejakým spôsobom pretvoriť na nové songy. Takže hlavne by sme chceli skladať a vytvoriť niečo, s čím budeme spokojní a s čím sa budeme môcť stotožniť," priblížil plány do nového roka Maťo. "Hlavne chceme robiť niečo zmysluplné, nechceme zbytočne tlačiť na pílu..." upresnil Fuxo.


The Swan Bride - Lonely Honeymoon in the Wasteland

Popri písaní nových piesní kapela plánuje tráviť čas aj v nahrávacom štúdiu, predstaviť svoju tvorbu za hranicami a pripraviť nové vizuály pre svoje koncerty. "Chceme aj nahrávať a koncertovať v zahraničí - v lete plánujeme odohrať nejaké festivaly, ale hlavne chceme rozniesť našu hudbu aj ďalej ako len tu a do ČR. Tešíme sa na reakcie publika v iných častiach sveta. Chceli by sme natočiť aj nejaké vizuály, nemyslím tým len videoklipy... No a myslím, že nás ešte čakajú všelijaké prekvapenia a spontánne nápady a akcie. Tešíme sa čo rok 2011 prinesie."

Čo priniesol rok 2010 a aké plány do nového roka majú ďalší domáci interpreti, si môžete prečítať TU.

--
Foto: Igor Daniš - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti