Hlavná stránka

>

Správy

>

The Swan Bride a dokumentarista Miro Remo odchádzajú na Balkán

The Swan Bride a dokumentarista Miro Remo odchádzajú na Balkán

The Swan Bride 27.02.2011 - 15:40 | redakcia

Jedna dodávka, sedem koncertov a tri krajiny na divokom Balkáne, to je turné ako si predstavuje pätica z The Swan Bride. Už desiateho marca vyrážajú muzikanti spolu s úspešným režisérom Mirom Remom na okružnú jazdu po štátoch na juhovýchode.


Originálna formácia, ktorá sa doma prezentovala ako zástanca anglicky spievanej kombinácie post-punku, surf rocku či rockabilly, nikdy nemala záujem prispôsobiť sa a ísť tradičnou cestou. Dôkazom, že sa jej ideológia nezmenila je aj cesta na juhovýchod od našich hraníc.

The Swan Bride majú v koncertnom kalendári najbližšie napísané mestá Bukuresť, Sofia, Novy Sad či Transylvániu a sami tvrdia, že hrať na Balkáne je výzva. "Pýtajú sa nás, prečo sme sa rozhodli hrať v tých končinách."

"Máme veľmi pozitívne referencie na koncerty napríklad v Rumunsku. Kluby fungujú iným spôsobom ako u nás, všetko je to otvorenejšie, dostupnejšie aj pre začínajúce kapely, alebo menej známe kapely zo zahraničia. Hrali tam mnohé britské formácie, čo k nám nikdy neprišli. Jednoducho to tam žije." Ďalším dôvodom je fakt, že práve koncertmi mimo Slovenska si hudobníci najlepšie overia samotnú silu svojej muziky a takéto turné ich môže posunúť do sfér, kam by sa za neustáleho koncertovania na tých istých miestach nedostali.

"Je iné, keď hrávaš po kluboch, kde ťa ľudia poznajú a chodia na tvoje koncerty už tretí rok a je iné, keď máš možnosť osloviť niekoho nového len silou svojej muziky." Na záver však priznávajú, že za týmto turné možno hľadať aj túžbu po divokom road tripe a dobrodružstve, ktoré ich určite neminie. Ku kapele sa na balkánske koncerty pridá Miro Remo, úspešný režisér, ktorého snímka Arsy Versy sa aktuálne pýši dvadsiatimi siedmymi oceneniami z celého sveta. Zaznamenať cestu slovenských muzikantov na východ považuje za príležitosť, ktorú si nemôže nechať ujsť.

Balkánske turné The Swan Bride:
10.03. Cluj Napoca – Gambrinus pub
11.03. Vaslui – Rocambole
13.03. Iasi – Hand Club
15.03. Bukuresť – Control Club
16.03. Sofia – koncert v Národnom Bulharskom rádiu
18.03. Novy Sad – CK13
19.03. Timisoara – Daos Club

The Swan Bride sa zviditeľnili sa v roku 2007 EP Monsters In Your Drawers a od tej doby absolvovali dve koncertné šnúry na Slovensku a v Čechách, hrali na väčšine slovenských festivaloch (Pohoda, Hodokvas, Rock For People), predstavili sa fanúšikom Marilyna Mansona ako predskokani v rámci jeho Europe tour 2009, alebo ako support britských The Foals vo Viedni. V predaji majú aktuálny album s názvom 2, ktorý vyšiel vo forme vinylovej platne.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Katarína Šamajová, manažérka The Swan Bride.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti