Hlavná stránka

>

Správy

>

Michal Malátný z Chinaski si na turné zaspieva s Knechtovou

Michal Malátný z Chinaski si na turné zaspieva s Knechtovou

Chinaski 11.03.2011 - 14:53 | redakcia

Jedna z najúspešnejších českých kapiel Chinaski odštartuje 25. marca slovenské turné, v rámci ktorého navštívi šesť miest. Na koncerty si pozvali aj slovenskú speváčku Katarínu Knechtovú s jej skupinou. Frontman Michal Malátný v rozhovore pre agentúru SITA okrem iného prezradil, že si spolu s ňou na turné aj zaspieva.


"Vlani v jeseni sme vydali album Není na co čekat a k nemu sme urobili veľké halové turné po Čechách. Pretože to bolo veľmi úspešné, bolo nám ľúto skončiť to a preto sme sa rozhodli pokračovať aj na jar, pričom ten istý program upravíme pre menšie priestory, pre kultúrne domy zhruba pre tisíc ľudí a obídeme všetky okresné mestá v Čechách. Prídeme za ľuďmi vlastne až domov. Zároveň sme sa chceli pozrieť opäť aj na Slovensko. Pri tejto príležitosti sme o spoluprácu požiadali Katarínu Knechtovú, ktorá súhlasila," povedal spevák skupiny Chinaski.

Ľudia sa podľa neho dočkajú takmer celej novej nahrávky a asi dvadsiatich starších vecí. "Máme osem albumov, takže máme z čoho vyberať a návštevníci si prídu na svoje. Katarína bude hrať približne hodinu a my asi dve hodiny. Ako hostku si ju vezmeme aj do Čiech. Nie je to prvé turné, ktoré s ňou absolvujeme, už v minulosti sme hrali s Pehou. Nám sa páči ako to Katarína robí a tak sme vsadili na istotu," pokračoval spevák.

Malátný dodal, že s Knechtovou by si na pódiu chcel aj zaspievať, no ešte nevie akú pieseň, pretože skupina na turné ešte nezačala skúšať. "Rozmýšľali sme aj nad skladbou Ná, Ná, Ná, ktorú sme nahrali s No Name. Najprv ju však musíme naskúšať, pretože ju vlastne vytvorili chlapci z No Name, my sme tam donahrávali iba dychy a môj spev. Katarína s tým samozrejme musí súhlasiť, no myslím si, že je to ideálny kandidát na spoločnú pieseň," načrtol.

Prvou zastávkou Chinaski tour 2011 s Katarínou Knechtovou bude 25. marca Trenčín, nasledovať bude do konca mesiaca aj Prievidza, Prešov, Žilina a Košice. V polovici apríla sa kapela na Slovensko vráti a 13. apríla turné ukončí v bratislavskom Majestic Music Clube. Chinaski majú na konte hity ako Tabáček, Zadarmo či Klára. Ich aktuálny album Není na co čekat vyšiel vlani v septembri a niekoľko mesiacov patril medzi najpredávanejšie albumy v Českej republike. Single Šatna a Spáč často hrávajú aj slovenské rádiá.


Chinaski - Spáč

Termíny Chinaski tour 2011 s Katarínou Knechtovou:

25. 3. Trenčín, Piano Club
26. 3. Prievidza, Element Club
29. 3. Prešov, PKO
30. 3. Žilina, Dom kultúry
31. 3. Košice, Spoločenský pavilón
13. 4. Bratislava, Majestic Music Club

Vstupenky na turné sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

--
Zdroj: SITA
Foto: Chinaski.cz


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti