Hlavná stránka

>

Správy

>

Do života treba vnášať pozitívnu energiu, tvrdí Ivan Tásler

Do života treba vnášať pozitívnu energiu, tvrdí Ivan Tásler

IMT Smile 22.03.2011 - 16:47 | Patrik Marflák

Hudobná skupina IMT Smile v pondelok predstavila nový singel - akustickú pieseň Veľa lásky. V ten istý deň zverejnila aj videoklip so zábermi z Austrálie, kde bol líder formácie Ivan Tásler počas jesene. Práve spevák populárnej kapely je autorom textu i hudby k novinke, ktorá predznamenáva pripravovaný deviaty štúdiový album skupiny. Viac sa o ňom aj o pripravovanom akustickom turné dočítate v rozhovore agentúry SITA.


Kapela by novinku chcela vydať v jeseni, no tento termín je iba orientačný. "Jeseň nie je žiadnym pevným termínom. Chceme ho síce vtedy vydať, no možno nebudeme mať dostatočne dobrý materiál. Nechávame to otvorené," uviedol Tásler.

Ešte pred jeho vydaním sa IMT Smile vyberú na akustické turné, ktoré odštartujú už vo štvrtok doma v Prešove.

"Vedeli sme už, že pôjdeme na akustickú šnúru a chcel som preto mať takúto pieseň, čiže bol to zámer. Túto pesničku som vytvoril už pred odchodom do Austrálie, tam som dorobil len spev. Určite to ale nie je zvuk našej novej dosky. Bude to skôr výnimka," dodal 31-ročný muzikant. Text novej pesničky evokuje letné mesiace a nabáda k hľadaniu i nachádzaniu lásky. Samotný spevák si myslí, že je na tom z tohto hľadiska dobre. "Mám veľa lásky, ktorú dostávam z viacerých strán," poznamenal hudobník. Podľa neho je dnes spoločnosť konfrontovaná s negatívnou energiou, no ľudia by mali skôr rozosielať inú energiu, nie ohovárať či vyjadrovať sa vulgárne. "Treba do života vnášať pozitívnu energiu. Nemali by sme dopustiť, aby negatívne veci ovládali náš život," povedal Tásler.

IMT Smile sa budú popri práci na novom albume sústreďovať v najbližších týždňoch a mesiacoch na blížiace sa akustické turné. Okrem novinky Veľa lásky na ňom zaznejú aj ďalšie čerstvé skladby, no samozrejme aj staršie veci. "Aranžmány skladieb sú poprerábané. Myslím si, že fanúšikovia niektoré časti piesní vôbec nespoznajú. Pre nás je to odlišné najmä v tom, že musíme používať iné nástroje," povedal basgitarista kapely Lukáš Kolivoška. Gitarista IMT Smile Peter Bič dodal, že skupina dlho hľadala cestu, ako by upravené skladby zneli čo najlepšie, no napokon sa jej to podarilo.

Ivan Tásler ďalej poznamenal, že oproti predchádzajúcim turné bude to aktuálne rozdielne aj v tom, že budú koncertovať v menších priestoroch. "Ešte aj v tých menších priestoroch to bude obmedzené, lebo tam budú len miesta na sedenie. Všetky elektrické nástroje odložíme a budeme používať iba akustické. Svetlá budú intímnejšie, veľmi jednoduché," priblížil frontman. Turné začína už 24. marca v Prešove a potrvá až do 29. mája, kedy kapela odohrá koncert v Spišskej Novej Vsi. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Tipos Ticket.

Kapelu IMT Smile založili v roku 1992 bratia Ivan a Miro Táslerovci. O dva roky neskôr skupina zvíťazila v súťaži RG Tip, ktorú organizoval hudobník Robo Grigorov. Ich debutový album s názvom Klik-Klak vyšiel v roku 1997, pričom v tom čase bola členkou formácie aj speváčka Katka Knechtová. Nasledovali nahrávky Valec (1998), Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008) a 2010: Odysea dva (2010).

--
Zdroj: SITA
Foto: archív IMT Smile


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti