Hlavná stránka

>

Správy

>

Režisérkou nového klipu Red Hot Chili Peppers bude mladá raperka

Režisérkou nového klipu Red Hot Chili Peppers bude mladá raperka

Red Hot Chili Peppers 02.07.2011 - 10:50 | Patrik Marflák

Režisérkou videoklipu americkej skupiny Red Hot Chili Peppers k úvodnému singlu z ich pripravovaného albumu I'm with You bude mladá raperka Kreayshawn. Kalifornčanka, ktorá v čase vzniku slávnej kapely ešte ani nežila, v uplynulých dňoch s členmi formácie nakrúcala video k skladbe The Adventures of Raindance Maggie.


Jej angažovanie do tohto projektu je prekvapením pre väčšinu fanúšikov Red Hot Chili Peppers, no nielen pre nich. Správe o tom, že práve ona bude mať očakávané dielo na starosti, nemohla uveriť ani ona sama.

"Môj manažér ma tým doslova šokoval. Oznámil mi, že vydavateľstvo Warner hľadá niekoho na režírovanie nového klipu Red Hot Chili Peppers a že ich kandidátkou som ja. V tom čase som bola z tejto informácie úplne mimo," uviedla Kreayshawn.

Rodáčka z Oaklanadu má za sebou prácu na videoklipoch pre rapera Lila B. Sama sa dostala do povedomia vlastným singlom Gucci Gucci. Kreayshawn sa po skontaktovaní sa so spevákom RHCP Anthonym Kiedisom upokojila, pretože zistila, že s ním zdieľa názor na to, ako by malo video vyzerať. Detaily videoklipu zatiaľ známe nie sú, je však potvrdené, že v klipe si zatancoval tanečník Michelle Priddy, ktorý na sociálnej sieti Twitter publikoval už jednu fotku z nakrúcania.

Red Hot Chili Peppers vydajú singel The Adventures of Raindance Maggie 18. júla. Termín premiéry videoklipu zatiaľ známy nie je. Album I'm with You sa na vybrané trhy dostane 26. augusta, v USA nahrávka vyjde 30. augusta. Očakávanú desiatu štúdiovú nahrávku kapela predstaví na svetovom turné, ktoré odštartuje 9. augusta v Hongkongu. Od 7. októbra do 17. decembra budú koncertovať v Európe.

Kapela z Los Angeles má na konte zatiaľ deväť štúdiových nahrávok. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away či Can't Stop. Skupina predala na celom svete už viac ako 55 miliónov nahrávok a získala šesť cien Grammy. Red Hot Chili Peppers aktuálne pôsobia v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael "Flea" Balzary (basgitara).

--
Zdroj: SITA
Foto: Redhotchilipeppers.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti