Hlavná stránka

>

Správy

>

Barbora Švidraňová spieva o sexuálnej zdržanlivosti. Pozrite si videoklip Máš čas

Barbora Švidraňová spieva o sexuálnej zdržanlivosti. Pozrite si videoklip Máš čas

21.03.2019 - 16:00 | redakcia

Herečka s speváčka Barbora Švidraňová predstavuje nový singel, ktorý jej otextoval maestro Milan Lasica. Spieva v nej o tom, že všetko má svoj čas, a platí to aj pre intímnosti vo vzťahu. Vo videoklipe, ktorý si vymyslela a produkovala sama, ju môžete vidieť v niekoľkých rôznych podobách od nevesty v parte z kvetov až po dramatickú "čiernu vdovu".


"Neponáhľaj sa, máš čas, rozmysli si to dobre. Nebude to po prvý raz, že kto o lásku žobre, nevyžobre ani groš, márne myslí na rozkoš," spieva Barbora Švidraňová v piesni Máš čas. Hudbu zložila spolu s bratom Šimonom Švidraňom, s ktorým hrá v skupine Basie Frank Band. Skladba pôvodne vyšla ešte v novembri 2016 na ich albume Fenix, v aktuálnej singlovej podobe však dostala popovejší aranžmán.

"Skladba Máš čas má pre mňa veľký význam. Pán Milan Lasica ju pre mňa napísal v čase, keď to na mňa presne sadlo, akoby vystihol obdobie, v ktorom som sa nachádzala. Pamätám si, keď som otvorila email od neho a zaliali ma zimomriavky šťastia. Skladba sa už v klasickejšom, jazzovejšom aranžmáne nachádza na albume Fenix, bolo mi však ľúto, že sa tento krásny text nedostal viac k ľuďom, a tak sme sa so Šimonom rozhodli, že skladbu prearanžujeme do popovejšej formy," prezradila speváčka.

Tak ako v prípade klipu k jej prvému sólovému singlu Príď domov, aj tentokrát je vizuál z dielne MASAHI films. Choreografiu si zobral na starosť Laco Cmorej a so speváčkou si pred kamerou zatancovali tanečníci zo skupiny CreDance. O námet a produkciu sa však Barbora postarala sama. "Dve z mojich podôb v klipe sú inšpirované naším folklórom, pretože ako hrdá Slovenka milujem naše tradície. Ale som aj dramatická talianska vdova, ktorá už zakúsila Dolce Vitu a všetky útrapy lásky. Krásnu partu a bundu na mieru mám od Anny Čurlejovej z Carbickova Bijoux, šaty mi zapožičala návrhárka Jaroslava Wurll Kocanova a o vlasy a makeup sa postarala moja dvorná vizážistka Lussi Šenková," dodáva speváčka.


Zdržanlivosť v živote aj v spálni

Text Milana Lasicu má pre Barboru Švidraňovú viacero významov a nie je len o sexe. Hovorí tiež o zdržanlivosti pri veľkých životných rozhodnutiach. "Veľa žien u nás je tlačených spoločnosťou, v podstate v každom veku. To, čo najviac trápi ľudí v mojom okolí, sú otázky typu: 'Však ty už máš dieťa a nie si vydatá? Čo budeš robiť ako slobodná matka?' - No, čo vám poviem. Budem žiť. Najlepšie ako viem. Tak toto je taký malý odkaz pre všetky ženy, ktoré cítia tlak spoločnosti - neponáhľajte sa, máte čas. Rozmyslite si to dobre. Každý potrebujeme niečo iné, pre každého je pripravená iná cesta. Nemusíme presne zapadať do škatuliek. Dokonca, ak sa nechcete vydávať, tak je to v poriadku. Plnohodnotný život sa dá žiť rôznymi formami. Pokiaľ sa vydávať chcete, nech sa páči, ale netreba to robiť len preto, že si to želá vaše okolie," hovorí.

Zároveň pesnička poukazuje aj na rozdielne vnímanie lásky u mužov a žien. "Chlapi sa veľmi radi ponáhľajú pri intímnostiach. Snažia sa rýchlo dostať ženu do postele, nemajú trpezlivosť na dvorenie, na zvádzanie. Nevedia si vychutnať čaro nedosiahnuteľného. Neviem, prečo sa boja, že im ujdeme. Pomalé milovanie je oveľa vzácnejšie a spirituálnejšie. Samozrejme, aj divoká vášeň má svoje čaro, ale v živote sú dôležitejšie veci ako sex na jednu noc," myslí si speváčka.

Ako dodáva, v piesni síce spieva "netreba ísť na doraz, takí sú všetci muži", ale nechce úplne generalizovať. "Bolo by asi lepšie hovoriť o ľuďoch s mužskou alebo ženskou sexuálnou energiou... Pretože sú aj ženy, ktoré sú drsnejšie, maskulínne, nepripustia si city, pretože sa boja zranenia, a tak vyhľadávajú len lásku nakrátko. A naopak, sú muži, ktorí sú vnímaví, nežní, chcú sa ženiť, mať deti, majú v sebe citlivejšiu energiu a láska je pre nich viac ako sex."

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Mako Hindy (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti