Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Motif debutuje skladbou o bezpodmienečnej láske s romantickým klipom

Peter Motif debutuje skladbou o bezpodmienečnej láske s romantickým klipom

21.03.2019 - 11:00 | redakcia

Nováčik na hudobnej scéne Peter Motif je slovenský spevák, hudobník a skladateľ, žijúci vo Švajčiarsku. V týchto dňoch vydáva debutový videosingel Stotisíc a prvýkrát. Do svojho prvého hudobného projektu sa mu podarilo zapojiť renomovaného režiséra Michala Nemtudu a jednu z najuznávanejších osobností slovenskej tanečnej scény Dominiku Roškovú.


"Približne pred dvoma rokmi som sa po dlhšom čase opäť začal venovať hudbe intenzívnejšie. Začal som navštevovať hodiny spevu, cítil som potrebu novej výzvy, veď život nie je len o práci. Tiež som pomerne veľký 'srdciar', veci často hlboko prežívam a rád emócie vyjadrujem hudbou," hovorí hudobník a právnik Peter Motif.

"Keď som sa rozhodoval, ktorú skladbu vydať, rozhodol som sa pre tú, ku ktorej mám najintímnejší vzťah. Skladba Stotisíc a prvýkrát je o bezpodmienečnej láske a schopnosti odpúšťať a tiež o tom, že z času na čas stretneme človeka, ktorý zostane zapísaný v našom srdci aj napriek tomu, že to nevyšlo," prezrádza Peter hlavné posolstvo ukryté v jeho debutovom singli. "Slušní ľudia nemusia páliť mosty, tak buďme k sebe slušní aj v ťažkých chvíľach, ono sa nám to raz pozitívne vráti," dodáva na margo myšlienky, ktorú skladba nesie.

Debut v rukách najlepších

Pieseň Stotisíc a prvýkrát zložil pred niekoľkými rokmi, keď ešte žil v Londýne. Dokončil ju však až nedávno, keď si ju vybral ako svoj debutový singel. Hoci žije už dlhé roky vo Švajčiarsku, pri svojom hudobnom debute sa obklopil profesionálmi zo Slovenska. Po zvukovej stránke zveril singel do rúk dvojice Marek Rakovický a Tomáš Lobb z bratislavského štúdia LVGNC. Na spoluprácu si prizval aj orchester s popredným slovenským aranžérom a dirigentom.

"Skladbu som spoluprodukoval s Adriánom Harvanom, s ktorým som skomponoval orchester. Nahrávali sme s orchestrom Slovenskí Symfonici, hrali už napríklad aj s Vanessou Mae či s Lizou Minnelli. Čo sa týka štúdia a zvuku, s Marekom Rakovickým sme nahrali orchester a s Tomášom Lobbom zase väčšinu vokálov. Finálny mix posielal Marek do Prahy, mastering robil Mirek Chyška," upresňuje.


Zároveň so zvukovou stránkou piesne sa autor skladby podieľal aj na jej vizuálnom spracovaní. Réžiu zveril do rúk Michala Nemtudu a jeho tímu A-Team Production. Videoklip sa nakrúcal počas jediného dňa v závere minulého roka v priestoroch bratislavského Istropolisu a kaštieľa v Ivanke pri Dunaji, nakrúcaniu však predchádzali dlhšie prípravy.

"To, že spoluprácu so mnou Mišo prijal, ma neskutočne potešilo a jeho vizuál nepochybne posunul skladbu ďalej. Sledovať ho v akcii bolo pre mna zážitkom. Nakrúcal s takou vášňou, že niektoré zábery končil v kŕčoch, to treba vidieť. Veľmi si vážim, že sa do emócie skladby takto vžil. Stál som pred kamerou prvýkrát a verím, že som to zvládol najmä vďaka jeho 'pomocnej ruke'. Viackrát ma napríklad prišiel podporiť do štúdia počas nahrávania. Keď som videl, ako skladbe verí, začal som si aj ja viac veriť... Bez neho by sa môj sen pretavoval na skutočnosť určite omnoho ťažšie," hodnotí Peter spoluprácu s Michalom Nemtudom, s ktorým už plánujú ďalšiu spoluprácu.

"Keď som si vypočul, s akou energiou Peter o skladbe rozpráva, pochopil som, že to robí s láskou a radosťou k hudbe. Potom som si vypočul pesničku a tá ma dostala. Mám rád všetky hudobné žánre, a toto dielo má všetko, čo hudba má mať, ale hlavne má srdce,” hovorí Michal Nemtuda.
    
Ozdobou klipu je tanečníčka Dominika Rošková

V klipe okrem hudobníka účinkuje aj viacnásobná majsterka Slovenska v latinsko-amerických tancoch Dominika Rošková. Po Petrovom boku stvárnila osudovú ženu, o ktorej v piesni spieva. "Michalov nápad osloviť Dominiku ma tak nadchol, že som už nad žiadnou inou alternatívou ani nerozmýšľal. Dominika je úžasná tanečnica, zmyselná, krásna a vnímavá žena, so skutočne umeleckým videním. Do skladby sa dokázala vcítiť akoby ju písala vlastným perom a svoju rolu zahrala fantasticky. Veľmi si to vážim a teším sa, že do toho s nami išla," teší sa Peter, ktorý si dokonca po mnohých rokoch netancovania ako bývalý tanečník trúfol nacvičiť s Dominikou spoločnú choreografiu.  

Kvôli tanečným tréningom lietal niekoľko víkendov po sebe zo Švajčiarska na Slovensko, aby oprášil tanečné kroky a absolvoval nácviky spoločnej choreografie. "S Mišom a Dominikou sme sa snažili vizuálne vyjadriť lásku a blízkosť formou, ktorá sa dotkne srdca. Verím, že sa nám to podarilo a dúfam, že sa náš videoklip bude ľuďom páčiť. Ešte raz sa chcem poďakovať celému tímu, ktorý na piesni a videoklipe spolupracoval za profesionálny prístup a dokonalú umeleckú symbiózu," dodáva Peter na záver.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Adriana Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Katarína Šlesárová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti