Hlavná stránka

>

Správy

>

Uprising zverejnil ďalších 12 mien: Prídu Chase & Status, Horace Andy aj Naturally 7

Uprising zverejnil ďalších 12 mien: Prídu Chase & Status, Horace Andy aj Naturally 7

21.03.2019 - 09:10 | redakcia

Organizátori festivalu Uprising tento rok na rozdiel od minulých ročníkov zverejňujú svoj program vo výživných a žánrovo pestrých blokoch dvanástich kapiel a interpretov. Nie je to náhoda, pretože ide o 12. ročník podujatia. Prvýkrát svojich fanúšikov potešili vo februári a teraz pridávajú druhý tucet zaujímavých mien.


Hlavná hviezda Urisingu 2019 zatiaľ zostáva tajomstvom, no priaznivcov festivalu určite poteší ďalších dvanásť hudobných mien, ktoré 23. a 24. augusta uvidíme v Bratislave. Okrem jamajskej hudby má v programe podujatia pevné miesto aj tanečná elektronika. Londýnske dídžejské a producentské duo Chase & Status a MC Rage sú v žánri drum&bass hviezdami svetového formátu. Doma sú na undergroundovej klubovej scéne, ale aj na veľkých svetových festivalových pódiách. Koncom minulého roka vydali album Rtrn II Jungle, ktorý nahrávali na Jamajke spolu s tamojšími umelcami. V auguste ho prídu predstaviť aj na festival Uprising.


Do Bratislavy príde aj legendárny roots reggae spevák Horace Andy, ktorý však svoj žáner výrazne prekročil. Od sedemdesiatych rokov patrí k najrešpektovanejším spevákom a skladateľom jamajskej, ale aj celosvetovej reggae, rock steady a dancehall scény. Hudobný svet ho pozná aj vďaka dlhoročnej spolupráci s ikonami trip-hopu Massive Attack. 68-ročný spevák je jediným umelcom, ktorý hosťuje na všetkých piatich štúdiových albumoch tejto formácie. Jeho hlas znie aj v jednom z ich najúspešnejších singlov Angel, na ktorom sa podieľal aj autorsky.


Po minuloročnom klubovom vystúpení kapely Naturally 7 vystúpi jedna z najznámejších a cappella skupín na svete aj na festivalovom pódiu. Za americkou hudobnou senzáciou sa ukrýva sedem umelcov, ktorí spievajú, rapujú a vlastným telom, hlasom a ústami dokážu dokonale napodobniť zvuk najrôznejších hudobných nástrojov.


Z Anglicka na Uprising zavíta dcéra bubeníka punkovej kapely Sex Pistols, charizmatická speváčka Hollie Cook. Tešiť sa môžete aj na originálny ON-U Sound, ktorý privezie anglický hudobník a legenda dubu Adrian Sherwood a so svojou šou dorazí aj brooklynské hip-hopové duo Smif N Wessun, ktoré bude sprevádzať kapela Champion Sound. 

Druhú dvanástku zverejnených mien uzatvárajú jamajský hudobník a reggae veterán Linval Thompson, jeho krajan a kolega Trinity, obaja za doprovodu francúzskych Irie Ites Sound, ďalej japonský Part2style Sound a český spevák MessenJah s kapelou HomeBwoyRasta. Domácu scénu zastúpi Opak - člen dnes už nefungujúcej formácie A.M.O., s ktorou poslednýkrát vystupoval práve na Uprisingu. Len pred pár dňami mu po desiatich rokoch vyšiel nový album s názvom Produkcie.

Všetky podrobnosti o festivale Uprising nájdete na oficiálnej stránke www.uprising.sk. Tvorbu potvrdených umelcov nájdete v aktualizovaných playlistoch na Youtube a Spotify.

Informácie a fotografie za organizátorov festivalu Uprising poskytol Sveťo Moravčík. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti