Hlavná stránka

>

Správy

>

AMO v Bratislave pokrstili nové EP, turné pokračuje v ďalších mestách

AMO v Bratislave pokrstili nové EP, turné pokračuje v ďalších mestách

21.04.2015 - 15:00 | redakcia

Skupina AMO minulý piatok odštartovala jarnú koncertnú šnúru AMO Sony Xperia Tour 2015, s ktorou sa opäť posúva o level vyššie. Turné je totiž venované novému digitálnemu EP Analog Architekt, s ktorým je spojená aj úplne nová hudobná šou so skvele zohratou kapelou.


Milovníci hip-hopu a kvalitnej hudby mali v piatok 17. apríla vo svojom programe jasno. Bratislavské MMC sa totiž na jeden večer zmenilo na raj všetkých hudobne aj textovo uvedomelých hip-hoperov. Dva roky po poslednej šou k výbornému albumu Rok nula sa formácia AMO bratislavskému publiku predstavila s vynoveným koncertným programom a spriaznenými hosťami. O úvod večera sa tak postarali Vec so Škrupom a dvojica Strapo & DJ Spinhandz.

Po ich zahrievacích koncertoch vystúpila na pódium skupina AMO a predstavila poprvýkrát naživo nové digitálne EP Analog Architekt pozostávajúce zo šiestich skladieb, vydaných pod hlavičkou labelu Ty Nikdy Records. Šesť členná zostava na čele s rapermi Opakom a Moem sa predviedla v zložení Gábor Tokár (bicie), Martin Štefánik (klávesy), Jozef Madola (basgitara) a Marián Jaslovský (flauta, saxofón, EVI). V rovnakom zložení bude kapela spoločne stáť spolu s Moem a Opakom i na pódiu počas celého nastávajúceho AMO Sony Xperia Tour 2015.

Keďže nové EP vyšlo v čisto digitálnej forme, vymyslieť, ako ju kapela pokrstí, nebolo jednoduché. Napokon sa chalani rozhodli "pokrstiť ju" symbolicky - fotografiou. Priamo na pódiu zvečnil kapelu spolu s celým tímom a s publikom za chrbtom fotograf Zdenko Hanout.

AMO v MMC, 17.4.2015

"Piatkový koncert bol obrovský! Náš zvukár Peťo Paulen nám postavil takú scénu, že sme odpadli. Výborná atmosféra, výborné technické zabezpečenie, ľudia, hudba, kapely, všetko bolo super," pochvaľuje si atmosféru večera Moe. "Muselo byť fascinujúce, pozerať sa na náš koncert z opačného pohľadu, ako sme to videli my, pretože reakcie ľudí po koncerte boli famózne. Náš manažér mal asi štyri minúty zimomriavky, keď o tom hovoril. Veľká obrazovka s perfektnými grafikami, klipy - to všetko bolo možné vidieť a bolo to prvýkrát v našej histórii a dúfame, že nie posledný," doplnil Opak.

Po Bratislave, kde sa v piatok odohral slávnostný krst nového EP, turné v sobotu smerovalo do Prievidze. Tento týždeň sa presunie do Trnavy, Prešova a Čadce a uzavrú ho na prelome apríla a mája koncerty v Novom Meste nad Váhom a vo Zvolene. Nový sound AMO si môžu fanúšikovia vychutnať naživo na koncertoch AMO Sony Xperia Tour 2015 aj vďaka partnerom Telekomu a Sony Mobile.

Zostávajúce koncerty AMO Sony Experia Tour 2015:

23. 4. - Trnava, Artklub
24. 4. - Prešov, Wave klub
25. 4. - Čadca, Zion Club
30. 4. - Nové Mesto nad Váhom, Klub Za Rampami
1. 5. - Zvolen, DK ŽSR

Vstupenky: Predpredaj.sk

Fanúšikovia si môžu digitálne EP Analog Architekt& kúpiť a podporiť tak kapelu na Bandcamp stránke labelu Ty Nikdy.

Počúvajte celú nahrávku na Deezeri:Informácie a fotografie portálu Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Viac na oficiálnych stránkach www.amo24hodin.sk a www.facebook.com/AMO.Official.

Foto: Zdenko Hanout


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti